Sama

8. července 2014 v 19:58 | Meg |  Praha

Tak jo, mám za sebou dva pracovní dny a jsem tu dohromady osm dní. Za tu dobu jsem si zvládla vyřídit legitku a najít nejnutnější věci k přežití. Takže to máme obchod, poštu, bankomat mé banky a kdyby náhodou, nejbližší policajty. Dokonce jsem objevila i cukrárnu a vinárnu a cestou do práce mám drogerii, co si přát víc.
Díky internetu jsem stále ve spojení s okolním světem a v době největší krize můžu požádat o pomoc facebook nebo strejdu googla, ovšem v tuto chvíli jsem narazila na první opravdový problém stěhování do úplně nového města, kde neznáte ani nohu. Zjistila jsem, že i když jsem se se vším poprala a zvládla to jen s odřenými koleny, nastal problém, kterého jsem se nejméně obávala a to ten, že tu nikoho neznám.
Jako správný geek jsem dostala dávku svého oblíbeného seriálu a nemám se komu vyječet do obličeje. Jasně, chápu, že jsem tu krátkou dobu, ale v tuto chvíli těžce postrádám fyzickou přítomnost jiného člověka a to celé mi vnuklo otázku.
Je opravdu televize a internet zkáza mezilidských vztahů? Vemte to tak, že kdybych neměla internet, nejspíš bych seděla v křesle, poplakávala si nad ztrátou své oblíbené postavy a nejspíš bych se zbláznila kvůli tomu nemoci to říct další osobě. Takhle už jsem vše probrala se svými on-line kamarády z Olomouce a necítím se tak sama a opuštěná v tomhle novém městě a zároveň mám na zítra další možné téma, jak navázat nové známosti a když už člověk ví, jak začít k dalšímu pokračovaní konverzace přece není daleko?
Je otázka jestli internet vztahy ničí, anebo zároveň rozvíjí. Přeci jen člověk plácne každou blbost, protože ho ten druhý nevidí a nemusí to přece skončit jen u psaní si někde na chatu nebo na fb. Když nad tím tak přemýšlím, myslím, že internetu a televizi dlužím za svůj společenský život. Za třicet let Vám řeknu, jestli jsou internet a televize nebezpečné. Buď budu vdaná, mít děti a budu spokojená a bude to jasné, anebo budu sama a opuštěná a bude Vám to taky jasné.
Co jsem tím vlastně chtěla říct? No až se nastěhujete do nového města, jako první věc si zařiďte internetové připojení ........ jo a idos.cz do mobilu

Mag
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Taimi Lumi Taimi Lumi | E-mail | Web | 27. července 2014 v 17:55 | Reagovat

Také mi příde, že internet neničí mezilidské vztahy. Vždyť to už je na daném člověku, jak se s tím vypořádá. Mě pomohl najít nové přátele se kterými se vídám a musím přiznat, že jsem zatím ještě takhle dobré kamarády nikdy neměla. Opravdu jsem ráda za net. A navíc, octnout se v cizím městě, kde nikoho neznám, stejně jako ty. Asi bych nedokázala jen tak na ulici se začít s někým bavit... To bych chodila pořád schlíplá a jen tiše okukovala ty lidi kolem :D
Snad si tam brzy najdeš nějaké přátele :)
(jaj, závidím ti, že, můžeš bydlet v Praze :D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama