Červenec 2012

Můj filmový TOP 5

22. července 2012 v 12:38 | Meg |  Zaujalo mě
Ahoj, ahoj. Na stránkách blogu se objevila nová soutěž a já jako správný filmový maniak, jsem se rozhodla přidat, takže přidám i svůj filmový TOP 5. No, ale tady se objevuje asi ten největší problém. Nejsem schopná si na csfd vybrat deset filmů natož tady jen pět, ale zkusím to jinak. Prostě to nějak zvládnu :-D Máme napsat i režiséra a rok výroby, ale pro mě je ovšem strašně důležitá i hudba a proto tam přidám i skladatele, protože bez pořádné hudby by ten film neměl takovou kvalitu. A jedeeeeem
Schindlerův seznam

Rok: 1993

Nic veselého, chápu, ale je to prostě film, který by člověk měl vidět aspoň jednou za život. Příběh mi ukázal, že ta doba nebyla přeci jen tak krutá a opravdu existovali lidé, co se nesnažili zachránit si jen svůj krk nebo si vylít mindráky na nebohých obětech a na druhou stranu obětovali všechno, co mohli, aby pomohli. Přeci jen jeden člověk něco zmůže. Jeden člověk poskytne svůj majetek, aby pomohl lidem z koncentračního tábora. Pro mě opravdu silný příběh, úžasně natočený a ztvárněný.

Rocky
Hudba: Bill Conti
Rok: 1976

Kdo by neznal, příběh o boxerovy, který se z ničeho vyhrabal až ke světové špičce. Pro mě má tento film jediné poselství a to to, že když zaberu a nevzdám se, docílím svých snů. I když jde několikrát k zemi a všichni mu radí, aby zůstal ležet, nevzdá se a stejně se znovu a znovu zvedá na nohy.

Dogma
Režie: Kevin Smith
Rok: 1999

Pro mě prostě film s oblíbenými herci, u kterého se pokaždé pobavím. Já jsem zapřisáhlý odpůrce křesťanství a stejně si myslím, že v dřívějších dobách to byla jen záminka, aby se lidi mohli zabíjet po tisících. Je to banda pokrytců, kteří si vybrali, co se jim hodí a zbytek prostě vyhodili, takže pro mě je tento film opravdovou lahůdkou, kdy režisér Kevin Smith ukazuje na křesťanství z úplně jiného pohledu a mě film prostě baví.

Sedm
Rok: 1995

"Co je v tý krabici, co je v tý krabici?!" znáte to, asi nejznámější scéna. Já se hodně zajímám o sériové vrahy, profilování a tak různě, takže pro mě je sedm, jako oblíbená pohádka. Úžasně natočené, báječně zpracované. Film o dvou mužích, kteří hledají jednoho šílence, který vraždí podle sedmi smrtelných hříchů. Ve většině případů smrtelných doslova. Takže pozor dámy a pánové na: Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo J
Transformers
Režie: Michael Bay
Rok: 2007

A teď něco jenom pro mě. Jsem šílený fanda výbuchů, honiček a stříleček, takže Michael Bay je pro mě jasná volba a navíc soundtrack Jablonského je dokonalý. Film mě nadchl atmosférou, příběhem a zas to po nějaké době bylo něco jiného. Není tam nic světoborného, a přesto se mi líbí jedna věc: Lidstvo se bude bránit a kousat a škrábat a hryzat a kopat, nikomu nedá svou planetu zadarmo a nevzdáme se jí bez tvrdého boje. Jinak je to film nabitý pořádnou dávkou adrenalinu a efektů a to já moc zbožňuju.