8. Kapitola MB

10. listopadu 2011 v 20:30 | Maky
8.

Ozvalo se slabé zaklepání na dveře.Starý muž vzhlédl a energickým hlasem pokynul, aby vstoupili.Dveře se vrzavě otevřeli a dovnitř vstoupily čtyři postavy.
"Aaa dobrý den," pozdravil je Brumbál s úsměvem a rozhlížel se po nově příchozích. "Čemu vděčím za vaši návštěvu?"
"Tady ti dva," začala Maggie a zpražila Harryho a Beku pohledem. "se nějakým způsobem dostali za námi,"
"Aha, myslel jsem si to…….ty jsi malá Blacková,"usmál se profesor na Beku. "A ty jsi Potter," pokračoval dál. "Jsi svému otci hodně podobný,"
"Ano jsem Harry Potter," představil se.
"No, ale teď k tomu co jsme doopravdy potřebovali," vložil se do toho Sirius. "I když to bylo velice nerozvážné, tak nám přinesli lektvar, díky kterému se budeme moc vrátit.Stačí jen dva nebo tři týdny na dokončení lektvaru a už zase půjdeme,"
"A co potřebujete ode mne?" zeptal se Brumbál.
"Víte do toho lektvaru jsou potřebné určité přísady a ty jsou jaksi pod zámkem,"vysvětlila Maggie.
"Jistěže, určitě vám v tomhle pomohu," usmál se na ně. "Ale co máte v plánu udělat s nimi," kývl směrem na Harryho s Bekou.
"Nemohou se přidat jako žáci Beka možná ano, ale Harryho podobu bych asi nějak neukecal," zasmál se Sirius
"Mohli by tu chvíli pobývat v komnatě nejvyšší potřeby," promluvil po chvíli ticha ředitel.
…………………
Maggie seděla ve společenské místnosti a četla si knihu.Bylo už hodně po půlnoci a tady dole už nikdo nebyl, dokonce ani Sirius, který šel spát s Jamesem.Meg se začali klížit víčka, cítila se unavená, ale moc si to neuvědomovala. Oči jí těžkly až se jen trochu zavrtěla a usnula s knížkou v ruce.Všude zavládlo naprosté ticho, nebylo slyšet ani praskání dohasínajícího ohně ani skučení větru za okny.Knížka, kterou Meg držela se pomalu vysmekla s její dlaně a s hlasitým PRÁSK dopadla na zem.Meg sebou škubla a vyděsila se tak, že jí obklopili plameny a na pár vteřin se přemístila pryč a pak zase zpět.
"Meg, uklidni se," špitla si sama pro sebe."Začínáš se všeho děsit,"
Od toho utkání s Des mě všechno vyděsí a to to byla jen hloupá knížka.Začínám stárnout.Ne prostě je toho na mě poslední dobou moc a přitom ještě……..Najednou jí z přemýšlení vytrhl nějaký šramot. Vstala a začala se rozhlížet po místnosti.Po chvíli zatřepala hlavou.Jsi paranoidní,pomyslela si a vyšla nahoru do ložnice.Ale nevšimla si černovlasého chlapce, který ji už delší dobu pozoroval.
…………………….
Potichu vrzly dveře a do ložnice vešla ryšavá dívka.Pomalu obešla jednu postel a zamířila k druhé.Odhrnula závěsy a energicky zatřepala se spícím chlapcem, který se jen zavrtěl a převrátil se na druhý bok.Zkusila o znovu.
"Hej Evansová," ozvalo se potichu za ní.
"Co je Pottere?" zeptala se otráveně.
"Já spím tady,"
"A co má být?" vyjela podrážděně Lily.
"No že třepeš ze špatným člověkem, protože toužíš jen po mě,"usmál se na ni James.
"To se ti něco zdálo.Nebo jsi v noci upadl na hlavu a hodně jsi se udeřil,"řekla chladně a znovu se otočila, ke spícímu chlapci.
"Blacku," šťouchla do něj. "Vstávej, potřebuju pomoct,"
"Ježiš, vždyť je pět hodin, to to nemůže počkat." Zahuhlal zpod peřin.
"Jde o Meg, ne….."začala, ale to už byl Sirius naprosto vzhůru a skákal z postel.
"Co je s ní?"zeptal se když mířil do dívčí ložnice.
"Hází sebou a my ji nemůžeme vzbudit," řekla Lily a přidala do kroku.Zastavili před schodištěm do ložnic.
"Jak se tam podle tebe dostanu?" zašklebil se na ni.
"S tím se netrap," řekla, popadla ho za ruku a táhla nahoru.Schodiště se ani nepohlo.Sirius s Lily vběhli do pokoje a Sirius si sedl na okraj postele.
"Meg," zatřepal s ní. "Zlato vstávej,"pohladil ji po tváři. "Hej, krásko," jemně jí propleskl. Maggie sebou škubla a probudila se.Těžce oddychovala a byla celá mokrá od potu.
"Zase ten sen?" zeptal se a podíval se jí do očí.
"Co o čem to mluvíš?" zatvářila se nechápavě.
"Meg, nezkoušej to na mě. Vím, že se ti zdá dost často.Poprvé tehdy v zimě a od té doby se stále vrací,"vysvětlil soucitně a usmál se.
"Ty jsi to věděl? Proč jsi mi to neřekl?"
"Nechtěl jsem tě zpovídat a taky ti to připomínat, ale nechceš mi to konečně říct?"Maggie se rozhlédla po ostatních obyvatelích jejich pokoje.
"Tak jdeme dámy," zavelela Lily a táhla je pryč.Maggie se zhluboka nadechla.
"Stále je to stejné……Vidím naprosto zničené Bradavice.Někde uvnitř cítím, že jsou všichni mrtví.Ty mě nenávidíš za to, že jsem na jedné straně s Voldemortem, snažíš se mě zabít a pak………tě chytí Voldemort a já už jen sleduji, jak tě zabíjí.Vždy to končí stejně…ty umíráš."Maggie se začali po tváři kutálet slzy.Sirius se na ni usmál a objal ji.
"Ať se stane cokoli, chci abys věděl, že tě miluju," špitla mu do ucha.
"Taky tě miluju,"
………………….
Bylo poledne.Ve společenské místnosti skoro nikdo nebyl, protože venku bylo docela pěkně po delší době lijáků a bouřek.Studenti si užívali posledního pokusu o teplo.Maggie sešla dolů, měla se sejít s Lily a jít na oběd, ale dole bylo víc lidí.V křeslech u krbu seděl James, Remus, Peter a Lily a všichni ji sledovali.
"Co se děje?" zeptal se nechápavě.James vstal a podal jí fotku.Meg se na ni podívala.Koukala se na svou svatební fotku.Stála tam ona, Sirius, Beka a Harry.
"Nechceš nám něco vysvětlit?" ozvala se Lily.Maggie si vzdychla, přešla ke schodům a zavolala."Siriusi…….máme tu problém,"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama