6. Kapitola MB

10. listopadu 2011 v 20:26 | Maky
6.

Nad Bradavicemi svítilo slunce a z posledních sil se pokoušelo zahřát zemi, která byla pokryta námrazou.Foukal dost nepříjemný pichlaví větřík a po zemi se občas prohnal chomáč listí,Nastal konec Listopadu. Hrad byl skoro vylidněný.Aby taky ne, nastala sobota a vytoužený výlet do Prasinek.Dokonce i Sirius s Maggie to ocenili, protože už měli dost….školy.Sice to byli esa ve třídě, ale kvůli tomu se nudili.Oni dva už tyhlety věci měli za sebou už hezkou řádku let.Sirius stále hudroval, že odmítá dělat OVCE znova a Maggie už z toho měla docela psinu.James už konečně přijal fakt, že Sirius chodí z jeho sestrou ( ještě že neví, že si ji vzal, to by bylo ještě horšíJ ) a Lily s Maggie už byli zase nejlepší kamarádky. Maggie pomalu kráčela vedle Lily a za nimy se jako stádo hnala parta kluků vedená Potterem. Celé bradavičko okolí muselo vědět, že jdou, protože takový kravál nenadělá ani válka. Meg se domluvila se Siriusem, že stráví tento den s Lily a pak, že se někde sejdou na něco dobrého. Sirius měl na mysli něco ostřejšího, ale Meg pochybovala, že by jim nalili, to Siriusovi ještě zhoršilo náladu. Meg a Lily prošli snad všechno od Taškáře, přes chroptící chýši až se zmrzlí dobelhali ke Třem košťatům. Děkovali za vysvobození, i když vevnitř nebylo k hnutí.Všichni se tlačili u lokálu a madam Rosmerta se snažila každého obsloužit.Maggie se rozhlížela kolem a hledala volný stůl.Pak jemně rýpla do Lily.
"Lil, budeš mě proklínat, ale u jediného volného stolu sedí……."
"Potter," nenechala jí to doříct.
"Jo,"
"Tak jdeme," vybídla jí Lily, ale to už se Maggie pomalu prodírala k nim.
"Ahoj máte tu volno?" zeptala se a rozhlídla se po klucích.
"No jasně, ale jen pokud je s tebou Evansová?" opáčil zvesela James a zubil se na ní.Za Meg se něco vrzavě otočilo a zamířilo pryč.Maggie se obrátila a chytla jí za ruku.
"Promiň Meg, ale tohle mi za to fakt nestojí,"řekla dost nahlas, aby jí slyšeli i ostatní a zamířila pryč. Maggie se omluvně obrátila na kluky, mrkla na Siriuse a zamířila pryč.Venku už zapadalo slunce a Maggie tápala po své kamarádce.
"Lil…….počkej," volala na ni.
"Promiň já jsem unavená, ale pokud ještě něco máš tak tu zůstaň,nemusíš se mnou chodit"usmála se Lily a trochu se ošila.
"Ne to je dobrý, půjdu s tebou," řekla hned, ale Lily se na ní usmála. "Já vím, že máš ještě rande a Black by mi to neodpustil,"Maggie se na ní podívala a obě se začali smát.
"Tak dobře," souhlasila a ještě Lily na rozloučenou zamávala.Obrátila se směrem ke Třem košťatům a zamířila zpět.V tom se dveře rozletěli a ven se vyvalil James, Remus, Peter a ještě nějací dva kluci, chvilku po nich vyšel Sirius.Celá parta vydávala takový podnapilý dojem a se smíchem a bujarým veselím Meg obešli a zamířili k hradu. James se ještě otočil.
"A žádné nemravnosti," houkl a zamával.
"Jasně tati v deset jsem doma," křikla zase s úsměvem Maggie a rozesmála se. "To je takovej vůl," špitla si už spíš pro sebe.Sirius ji objal kolem ramen.
"Tak kam vyrazíme?"zeptal se s úsměvem.Maggie se usmála a dělala, že přemýšlí, ale pak jí úsměv zmizel a ztvrdly jí rysy.
"Zřejmě nikam," pronesla po chvíli a koukala se někam před sebe.Sirius se nechápavě podíval tím směrem a spatřil ženu, která stojí naproti nim a pozoruje je svýma černýma očima.Tmavě zrzavé vlasy jí pohrávali se větru a kolem ní jakoby pulzovala ohnivá aura.V ruce něco držela, ale nebylo vidět co.
"Ahoj, dlouho jsme se neviděli," pronesla tiše.
"Čekala jsem tě dřív Desidé, copak se stalo?"řekla naprosto klidně Meg a propalovala ženu pohledem."Kde jsi nechala své staré zvyky?"pokračovala, ale po chvíli si nadávala, proč raději nemlčela.Desidé se vyloupl na obličeji šibalský úsměv.
"Ne, Des, kašli na to já o tobě vím, nemusíš na sebe upozorňovat," křikla Maggie a v hlase bylo slyšet paniku.Najednou se ozvala ohromná rána a kousek opodál se začaly plameny šířit a rozpínat z jednoho domu a pomalu se blížili k bandě studentů, kteří to zděšeně pozorovali.
"NEE, křičela Maggie a běžela směrem k nim.Rychlím krokem je oběhla a rozpřáhla ruce.Plameny se jakoby začali pohlcovat do jejího těla. V černých vlasech se jí začali objevoval rudé pruhy a v očích měla jen bělmo. Maggie trochu sykla poklesla v klenou, ale nepadla na zem.Ohromné plameny se do ní vpíjeli a plazili se jí po rukách. Ostatní přihlížející to jen sledovali, nikdo se zděšením nemohl ani pohnout.Najednou Meg začala křičet a kolena se jí podlomila, sesula se k zemi, ale poslední plameny, které vycházeli z domu se do ní vpíjeli až byl dům konečně tichý jako předtím.Maggie spustila ruce a ztěžka oddechovala. Rudá barva na vlasech se jakoby vpíjela zpět nitra vlasu.Zavřela oči a chvíli jen tak klečela na studené zemi.Sirius udělal krok, ale to už se Desidé vzpamatovala z toho co viděla a škubnutím ruky ho odhodila na stěnu po které se svezl a zůstal nehnutě ležet na zemi.Maggie se nečekaně pohnula a všichni sebou škubli, jakoby si mysleli, že nikdo něco takového nemůže přežít.Meg se zvedla a pomalu se otočila.Vypadala naprosto normálně, ale někdy se jí svezl od kořínků vlasů až ke konečkům vodorovný pruh ohně.
"Jak vidím od minule jsi zesílila,"pronesla do ticha Desidé. "Jak tvá matka škemrala, než jsem jí zabila. Měla jsi to slyšet."
"Ne něco jsi zapomněla,"přerušila jí Maggie a z hlasu čišela bolest a hněv. " Že každá energie, která jde dovnitř musí taky ven."Desidé se na ní pohrdlivě podívala, ale pak zbledla, když jí došel význam jejích slov. Rychle udělal štít, ale to už máchla rukou a vzduch prořízla plamenná vlna.Desidé pod náporem síly musela udělat pár kroků dozadu.
"Zabila jsi mou matku a já se ti pomstím." Pronesla klidně a udělala pár kroků dopředu.
"Pokud vím……tak už jsi mě zabila,"ohradila se Desidé.
"Zabila," uchechtla se Meg. " Když tě zabiji tak tě jen vrátím zpět do podsvětí a ty si tam dál živoříš, ale teď mám v plánu tě zabít úplně."
Desidé se postavila pevně a jemně máchla rukou.Mezi prsty měla koženou rukojeť a z ní vedl asi tři metry dlouhý ohnivý bič. Švihla s ním a Maggie se stihla tak, tak vyhnout.rychle po Des hodila ohnivou kouli, ale ta v čas udělala štít.Maggie se narovnala a začala jakoby stahovat energii.Vlasy jí pomalu přecházeli v plameny a povlávali ve větru.Maggie napřáhla ruce a v nich se začala vytvářet ohromná koule, kterou olizovaly plameny.Napřáhla se hodila jí po Desidé, která stála připravená.Uskočila stranou a z prstů ji vyšlehly ohnivé provazy, které se omotali kolem Meg, ta zavrávorala a spadla k zemi.
"Aaa, to už jsem někde viděla," křikla vítězoslavně.
"No jo nejsi originální," zašklebila se Meg a chtěla se přemístit, jenže se nic nestalo.
"Myslíš, že jsem blbá," zasyčela Des.
"To jsi řekla ty," ozvalo se za Maggie a spatřila Siriuse se šrámem přes tvář jak na Desidé míří hůlkou.
"Siriusi……. Vodu," zakřičela na něj a Sirius švihl hůlkou.Des se trochu vyděsila, ale nic se nestalo. Desidé se začala smát.
"Jak vidím tvůj manžel je naprosto neschopný,"
"Ani bych neřekla,"Sirius švihl hůlkou znovu a Desidé udělala krok, který se jí stal osudný. Zavrávorala a přepadla do tekutého písku, který tam Sirius vyčaroval.Maggiiny pouta povolila a ona se okamžitě vyšvihla na nohy.
"Vzpomněl jsem si na dvojčata Weasleyova,jen jsem to trochu pozměnil" vysvětlil Sirius.Desidé se vynořila a lapal po dechu.Vypadal dost směšně protože se s ní kouřilo.
"Jaká je voda?" zeptala se provokativně Maggie."Hele Des, dáme si trochu fyziky (nebo co to je J ) Co se stane, když písek a vodu pořádně zahřeješ?"zeptala se s úsměvem a pomalu jí obcházela. "Nevíš………..sklo."(Já vím je to dost zúžené, ale chápete)Desidé se vyděsila a pokoušela se od tamtu dostat jenže klesala čím dál níž až jí čouhala jenom hlava.
"Ale takhle mě nezabiješ." Vřískla Desidé.
"No to bohužel né, ale počítám s tím, že tě Voldemort zase vyvolá a pošle zpět…..Totiž né nepošle protože on ještě ani neví, že tě sem pošle, takže nemůže vědět, že jsem tě zabila a proto se už nevrátíš," řekla pobaveně. Pomalu zvedla ruku a roztržitě zamávala.
"Sbohem a nezapomeň psát,"
"Počkej a to tu jako bude ta její hlava trčet navěky?" zeptal se nechápavě Sirius.
"Né jak se to sklo bude rozšiřovat tak jí to prostě rozmačká."Maggie z rukou vyšlehly ohromné plameny a zahalili celý tekutý písek.Maggie se otočila a udělala krok. Zapotácela se a zhroutila k zemi.Zaslechla už jenom Siriusovo zděšené "Meg,"a upadla do bezvědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama