5. Půjdeš do pekel

27. listopadu 2011 v 21:07 | Maky
5. Půjdeš do pekel
Holky kmitaly po Velké síni a snažily se pomoci, kde se jen dalo. Maggie se snažila zadržet Fran v dalším uzdravování, protože na ní viděla, jak ji to zmáhá. Marianu nikdo nezastavil, tak ji aspoň zaúkolovaly. Polgara s Mahou právě přiběhly ze sklepení s náručí plnou lektvarů a vzápětí se doprostřed síně přemístila Mariana se Susan a obě měly další věci pro zraněné přinesené z ošetřovny. Cori zrovna klečela u nějaké dívky a ovazovala ji zraněnou ruku. Adrean byla snad rozená zdravotnice. Stála u jednoho člena Řádu a vytahovala mu střepy z ramene, protože ho jeden Smrtijed prohodil skleněnými dveřmi od skříně. Jednou rukou mu jemně vytahovala střepy a druhou měla položenou na jeho rameni a s prstů jí jemně vytékala voda. Polgara a Maha obíhaly ostatní a rozdávaly všechny různé lektvary, ale všechny se snažily nevnímat několik těl, přikrytých prostěradlem.
"Fran, ještě jednou někoho vyléčíš a budeš si léčit popáleniny," zamračila se Maggie, když Fran opět klečela u nějaké dívenky, tak ze třetího ročníku a uzdravovala jí šrám na lýtku.
"Chci jen pomoct," zahučela Fran.
"Já vím, ale podívej se na sebe, jsme už několik hodin v boji. Unavené, špinavé, když se podíváš na Mahu, tak hladové," pozvedla obočí a Fran se uchechtla. "Postaráme se o ně jiným způsobem, protože ty sotva stojíš a to máme před sebou ještě tu Voldemortovu lysinu od které se odráží světlo," pronesla naprosto klidně.
"Jo, Meg má pravdu," ozvala se Cori, která si šla pro deky. Maggie se na ni vděčně podívala, že konečně někdo jí pomůže umravnit Fran, ale pak Cori dodala.
"Ta Voldemortova palice háže hrozný prasátka," Fran chytila záchvat a Maggie si jen pomyslela, Za co mě trestáš.
"Hele, vy dvě, přestaňte se vybavovat a pojďte nám pomoci," houkla Polgara a zabalovala do deky nějakého vystrašeného studenta.
"Našel někdo toho Harryho?" obrátila se Susan na holky.
"Mariana s Maggie, prošly celý hrad, ale nenašly je a ani Marianin Google nefunguje."
"Mě se to nelíbí," špitla Adrean.
"A komu jo, bojím se toho, že Harry nasadí ten svůj zachráncovský komplex a půjde za Voldym," zatřepala hlavou Fran.
"Chlapi jsou nemožný," povzdechla si Susan.
"Teď jsme tu my a můžeme je zachránit, tak proč nám nedají šanci?!"
"A Syndrom všechny zachrání," prohodila Maggie a pozvedla bojovně pěst.
"A to je zase co?" podívala se po ní Polgara.
"To jsou Úžasňákovi, zlato," zašklebila se.
"Dámy!" zavolal někdo. Všechny se otočily a spatřily Remuse, jak podepírá nějakého muže. Nejspíš z Řádu, ale nebyl čas se po tom pídit. Polgara a Mariana přeběhly k němu a pomohly mu s ním na lehátko, kde ho položily. Až na odřeninu na hlavě neměl žádné zranění, ale byl v bezvědomí. Fran udělala krok, ale Maggie ji popadla za kápi na hábitu a přitáhla ji zpět. Ta se na ni podívala a zamračila se.
"Ale mami," zahučela.
"Vtipné!"
"Bude to dobré, je jen v bezvědomí," pronesla Polgara a všechny se rozesmály.
"Co je?"
"Víš, ono to vyznělo jako bude to dobré, jen umírá," zasmála se Cori.
"A pak, že já jsem rejpalka," zahučela Maggie. Polgara se už nadechovala, že něco dodá, ale vtom se hradem rozlehl známý, už docela vlezlý hlas.
"Harry Potter je mrtev!" Všichni se zadívali ke vstupu do Velké síně. Někteří začali plakat, jiní jen tupě zírali. Susan a Cori se k sobě přitiskly. Fran si zakryla obličej. Mariana se musela posadit, aby se jí nepodlomila kolena a ostatní jen zírali a nemohli uvěřit tomu, co právě slyšeli.
"Panebože," zašeptala Maha. "To není pravda."
"Ta kráva ho vážně zabila," vykřikla Adrean a v očích se jí leskly slzy.
"Takhle to jen tak nenecháme," zasyčela Maggie. "Dámy?" podívala se po ostatních a prokřupala si prsty. Fran vyšla k bráně, ale Remus ji zarazil. Nic neřekl, jen tupě zíral před sebe. Ginny se zhroutila podél zdi a tiše plakala. Voldemortův hlas pokračoval.
"Harry Potter zemřel, když se snažil utéct. Vidíte, bojovali jste pro něj a on se zatím snažil zachránit si svou kůži," pronesl posměšně.
"To jsou kecy," zahučela pohoršeně Mariana.
"Teď vyjděte ven z hradu a poklekněte před svým Pánem. Válka skončila a každý kdo se mi postaví, muž, žena či dítě bude zavražděn a s ním i celá jeho rodina. Vyjděte ven a poklekněte, bude vám odpuštěno a vy se budete moci přidat k nám a pomůžete nastolit nový řád." Všichni ve Velké siní stáli a nedýchali, jen naslouchali ledovému hlasu a pomalu se k nim kradl fakt, že je po všem.
"Na co sakra čekáte?!" zařval Neville. Všichni se po něm podívali. "To, že je Harry mrtvý, ještě neznamená, že se musíme vzdát. Ony mají pravdu," řekla ukázal na děvčata. "Voldemort lže. Harry se šel obětovat pro nás a my se nesmíme vzdát. Musíme bojovat. Zachránit, co se dá a mimo to, mi tu Harry zanechal úkol a já ho splním!"
"Neville má pravdu," vztyčila se Polgara. "Jdeme ven a hrdě se mu postavíme," řekla a společně se svými sedmi společnicemi vyrazila k bráně a za ní Fénixův řád a pár dalších. Pomalu vycházeli ven a rozestavěli se naproti Smrtijedům a Voldemortovi, který měl kolem ramen omotaného hada.
"Hleďte," zasyčel a pokynul Hagridovi, aby předstoupil. Zničený poloobr se šouravým krokem dobelhal až k nim. Obrovské slzy mu stékaly po tváři. V náručí držel…
"NE!" zakřičela profesorka McGonagallová. Nikdo to od ní nečekal. Tak zlomený, zoufalý výkřik. Ozval se smích.
"Je ti něco k smíchu, Belatrix? Abych ti neukázala, co je to stoprocentní úsměv," zasyčela Fran.
"Co ty jedna drzá!…" zavřeštěla, ale Maggie se do toho vložila.
"Tak dost, držky si rozbijeme za chvíli." Pozemky se rozléhaly slabé vzdechy a nářek.
"Harry."
"Harry!"
"To není pravda, ne."
"HARRY?" ozval se zoufalý výkřik. Všechny cítily její bolest. Věděly, jak se cítí, co to pro ni znamená. Ginny stála vedle Rona a Hermiony a plakala. Dav začal na Voldemorta a jeho poskoky křičet nadávky a dávat mu najevo pohrdání.
"Ticho!" zahřměl Voldemort.
"Copak, Voldy, jsi pyšný na to, že jsi zabil sedmnáctiletého chlapce? Bože, ty upadáš," ozvala se posměšně Adrean. Voldemort pozvedl hůlku.
"Pokloň se svému Pánu," zahřměl a vyslal na ni paprsek, ale Maggie s Polgarou byly rychlejší a utvořily před ní štít.
"A heleďme se, ony si umí hrát," zasmála se Belatrix.
"Hm, nějak se opakuješ," zasmála se Maha.
"Nejste až tak levé, jak jsem si myslela," prohodila konverzačně Lestrangeová.
"Nejsi tak levá, jak jsme si myslely… je to ještě horší, než jsme doufaly," řekla posměšně Mariana a měřila si ji pohledem.
"Nějak moc si vyskakujete na to, že jste na straně poražených," zachechtal se Voldemort.
"Dokud jsme tu my, válka pokračuje. Harryho jsi možná zabil, ale my jsme tu stále živé a v plné síle," probodla ho pohledem Cori.
"Buď zvítězíme, nebo zemřeme," prohodila Susan.
"Holky ještě jednou sem hodíte nějakou hlášku z filmu a dobrovolně vás předám jemu," zahučela Polgara a kývla k Voldemortovi. Hagrid popotáhl a položil Harryho na trávu.
"Podívejte," zahřměl Voldemort. "Chlapec, který přežil… tak mu říkáte. Je to jen chlapec, pouhé nic, spoléhal jen na to, že se za něj lidé obětují."
"Porazil tě!" vykřikl Ron a udělal několik kroků, ale Hermiona ho chytila.
"Zabil jsem ho, když se snažil zachránit si kůži, když se plížil pryč z pozemků."
"To - jsou - kecy," ozvala se klidně Maha. "Harry se šel pro nás obětovat a ty nám nenamluvíš nic jiného. Šel za tebou, aby pomohl svým přátelům," Najednou se ozval šramot a šarvátka. Nějaký kluk se prosmýkl kolem Maggie a Fran a rychlostí blesku se vrhl na Voldemorta. Ozvaly se bolestné výkřiky, Fran před sebe napřáhla ruku, Mariana si vytvořila energii, Maggie ohnivou kouli a Adrean se na dlani točila vodní. Ostatní pozvedli hůlky, nebo napřáhli ruce. Voldemort chlapce odzbrojil a povalil k zemi. Rozchechtal se a se zájmem sledoval děvčata.
"Dámy, vy ovládáte zajímavé druhy magie. Nikdy jsem o tom neslyšel a ani neznám nikoho, kdo by tak vysokou magii ovládal."
"Hmm, to víte, máme tu elfku, jednu s duší draka, potomka démonů a další a další," řekla znuděně Adrean.
"Elfka, pokud vím, vy se do těchto věcí nemícháte," zasyčel na Polgaru.
"Už dlouho jsem si nezabojovala, nemohla jsem odolat," pronesla ironicky a dál propalovala Voldemorta pohledem. Ten si ale odfrkl a zaměřil svou pozornost na ležícího chlapce.
"Kdopak je tohle?" zeptal se posměšně. "Omrzel tě život? Chceš předvést ostatním, co se jim stane, pokud se budou snažit pokračovat v prohrané bitvě?"
"To je Neville Longbottom, můj pane. Je to ten spratek co dělal Carrowovým takové problémy," ozvala se zálibně Belatrix.
"Ach ano, Longbottom," zasyčel Pán Zla. "Ty jsi syn bystrozorů? Mám dojem, že i čistokrevný kouzelník." Neville se vyškrábal na nohy a těžce oddechoval. Holky byly připraveny k útoku, kdyby se Voldemort o něco pokusil, ale věděly, že jestli něco udělá, budou do minuty mrtvé a pokud ne ony, tak všichni kolem nich. Nevillův obličej ztuhl a zaťal ruce v pěst.
"A co když ano?" zeptal se hlasitě a bojovně vztyčil hlavu.
"Máš odvahu. Bude z tebe skvělý Smrtijed."
"To raději skončím v pekle."
"No, nejdřív tam pošleme jeho," špitla Fran.
"Brumbálova armáda!" zakřičel a z davu se ozval pokřik. Voldemort se ušklíbl a napřáhl ruku. Z jednoho rozbitého okna se vyřítil černý chuchvalec a o pár vteřin později přistál ve Voldemortově ruce.
"Už žádné zařazování!" zahřměl a narazil Nevillovi klobouk na hlavu, až mu sklouzl přes oči. Cori a Susan se pohnuly, ale Smrtijedi rychle pozvedli hůlky a drželi je dál. Najednou se ozvalo zapraskání a zpoza hradu se vyřítil ohromný obr.
"Hagerr!" zahřměl.Voldemortovi obři zařvali a hnali se k němu. Zaslechly zvuk kopyt a na pozemky se vřítilo stádo kentaurů, kteří stříleli z luků a šípy se zabodávali mezi Smrtijedy, kteří se zmateně rozhlíželi kolem. Adrean se v nastalém zmatku vrhla na pomoc Drápovi a proudem vody podemlela útočníkům nohy. Maggie s Fran dělaly štíty před ostatními spolubojovníky a ostatní se v nastalém zmatku snažili nějak získat navrch. Neville se pohnul a zajel rukou do klobouku a když ji vytáhl, třímal nádherný meč. Ozvalo se zasvištění stříbrného meče. Tento pohyb přilákal pozornost všech. Neville se napřáhl a jediným švihnutím usekl ohromnému hadu hlavu. Voldemort zařval a pozvedl hůlku.
"To, ať tě ani nenapadne," sykla Mariana a vykouzlila mezi ním a Nevillem štít.
"Neville se nezdá," pronesla obdivně Fran. Všechny se rozesmály.
"Co je tu sakra k smíchu?!" zahřměl Voldemort plný hněvu. Holky se po sobě podívaly a nepřestávaly se culit.
"Půjdeš do pekla," zasyčela posměšně Cori. Vtom, přes všechny ty výkřiky, rány a výbuchy se ozval Hagridův hlas.
"Kde je Harry?" zakřičel. "HARRY!"
"Naše mrtvolka není až tak mrtvá," řekla klidně Polgara. Maggie se ušklíbla.
"Tohle bude ještě sranda."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama