34. kapitola - Epilog

1. listopadu 2011 v 0:34 | Maky
34.

Maggie ležela na posteli a užívala si volna.Nemusela brzo vstávat, otravovat se ze Zmijozelskýma, opravovat eseje a ani poslouchat Snapeovi řeči při snídani. Byla neděle poslední den školního roku.Dnes se ještě musela dostavit do Bradavic na oslavu, ale to jí nevadilo.Rozespale se zavrtěla a přejela rukou po sousedním polštáři, nic. Zvedla hlavu a zjistila, že vedle ní nikdo neleží.Vstala, zašla do koupelny.Oblékla se a šla hledat svého manžela.Nad touto myšlenkou se usmála a vstoupila do kuchyně.
"Ježiši," vypískla, protože dole bylo dost lidí. Lekla se, protože už týden neviděla na ústředí ani nohu.Jen Beka někdy přišla.
"Co se děje?" zeptala se okamžitě.
"Voldemort se konečně znovu ozvat.Napadl jednu vesnici." Vysvětlil Brumbál.Maggie si okamžitě sedla.
"Proč jste mě nevzbudili."zatvářila se uraženě.
"V poslední době vypadáš dost unaveně.Tak jsme tě nechali spát,"řekl Snape, který stál v rohu.Meg vytřeštila oči. Nechápala to. Snape neudělal něco čím by ji mohl znepříjemnit den? To nebylo normální.
"A co se vlastně stalo?"vrátila se Meg zpět k debatě.
"Právě, že nic.To nás trápí.On do té vesnice přišel zapálil dům a zase zmizel."řekla Molly.
"Byl v tom domě někdo?Stalo se někomu něco?"
"Ne Meg, nestalo.Všichni jsou v pořádku."odpověděl jí Snape a nervózně přešlápl.Maggie se zašklebila a vstala pomalu přešla ke Snapeovi a usmála se na něj, on jí úsměv oplatil.To byl pro Maggie signál.Chytla ho pod krkem a přimáčkla ke stěně.
"Co si zač?" vyštěkla "Ať jsi kdokoli rozhodně nejsi Snape."Od dveří se ozval smích a potlesk.Meg se otočila.Stal tam Remus a Sirius a oba tleskali.
"Mám u tebe 10 galeonů," smál se Sirius.Maggie nechápala kam tím míří, ale on se nedíval na ni, ale na Snapea, který začínal rudnout, jak ho škrtila.
"Říkal jsem ti, že ona to prokoukne," řekl Remus Snapeovi.
"Meg…..pusť mě……vždyť mě uškrtíš," zachroptěl.Maggie zaváhala, ale pak stisk povolila.Snape se svezl po stěně dolů a než dopadl na zem objevili se křiklavě růžové vlasy.
"Tonksová," vydechla Meg a podala jí ruku.Sirius se svíjel smíchy.
"Moc se nesměj. Nechtěl by mi někdo vysvětlit co se to tu děje," rozhlédla se neadresně po místnost.
"Nym řekla, že byla v maskování dobrá a nikdo jí nikdy neodhalil. A já řekl, že ty na to nebudeš potřebovat, ani deset minut. Tak jsme se vsadili."vysvětlil Sirius.
"Ty jsi blázen,"řekla Meg.
"Co mě vůbec prozradilo?"zeptala se Nym.Maggie se na ni otočila.
"Vybrala sis špatnou osobu.Prozradilo tě asi všechno, ale nejvíc ten poslední úsměv.Srabus se na mě v životě neusmál,"Nym pokrčila rameny a dala Siriusovi naštvaně peníze.
"Díky," zakořenil se Sirius na Tonksovou. Přistoupil k Meg a políbil na tvář.
……….
Všude všechno hořelo. Voldemort zaútočil se svými Smrtijedy na jednu vesnici hluboko v horách.Uprostřed vesničky se odehrávala bitva. Fénixův řád proti Smrtijedům.Ti přecenili své možnosti, protože to očividně prohrávali.Kolem hořela převrácená auta, domy. Válely se tam trosky domů.Všude byl kouř nebylo vidět ani na krok.Ozývali se výkřiky, sténání, volání o pomoc a pláč. Uprostřed toho všeho byl ohromný kráter po nějakém výbuch.Podle toho, že byli v mudlovské vesnici a všude plály plameny, usoudili, že to byl nejspíš zemní plyn.
Všichni byli zapojeni do bitvy, která panovala všude kolem.Maggie bojovala s jedním hromotlukem, který byl dost pomaly, takže ho dostala okamžitě.Najednou ji odmrštilo kouzlo a ona dopadla do prachu a srazila k zemi dalšího člověka.Okamžitě se podívala. Stál tam Goyle starší a chechtal se.
"Moc se nesměj ty idiote, pokud je tvůj syn po tobě, nemám se čeho bát," provokovala Meg. Goyle se zašklebil a namířil na někoho jiného.Maggie se podívala tím směrem a zjistila, že míří Remusovy na záda. Okamžitě švihla hůlkou, ale to právě Smrtijed chtěl a Meg už zase ležela na zemi.Škubla rukou a vytvořila ohnivou kouli, mrštila s ní proti Goylovi a ten s vyděšeným výkřikem proletěl oknem.Maggie se ušklíbla a setřela si krev z rány na čele.
Rozběhla se na pomoc Tonksové, která bojovala s Malfoye.Zrovna švihl hůlkou a Nym se skácela k zemi.Obrátil se na Meg.
"Aaa nazdar Potterová?" řekl.
"Blacková," opravila ho a probodla nenávistným pohledem.
"No ovšem, slyšel jsem," uchechtl se. " Támhle je pan manžel," ukázal na Siriuse, který bojoval s Lestrangeovou.
"Znám jednu pěknou kletbu. Naučil mě ji jeden…známý,"pokračoval klidně.Najednou švihl hůlkou. Maggie nestačila zareagovat. Měla pocit jako by ji někdo švihl rozžhaveným bičem.
Sectusempra, pomyslela si, tohle má Srabus u mě.Oplatila mu to stejnou mincí.
"Tak a jsme si kvit,"usmála se.Bojovali spolu dlouho. Meg už opouštěli síly a ani Malfoy na tom nebyl zrovna nejlépe.Poslední kouzlo jí odhodilo dva metry daleko.Obrátila se a zjistila, že její protivník zmizel.Zbabjelec, blesklo jí hlavou. A pak, jako by ve zpomaleném filmu zahlédla Malfoye jak běží a míří Siriusovi na záda.Ten si ho všiml, ale bylo už pozdě vyslal na něj zelený paprsek.Toho využila i Belatrix a udělala to samé z druhé strany.Oba paprsky zasáhly cíl.Objevila se oslepující záře.
"Nee," zakřičela Meg a drápala se na nohy. Najednou ji někdo chytil kolem pasu a tiskl k sobě. Zjistila, že je to Remus.
"Je mrtvý," šeptl jí do ucha.Maggie se mu snažila vyprostit. Nechtěla tomu věřit, ještě před pár minutami tu byl a teď. Znovu se jí přehrála před očima poslední scéna.Přestala se vzpouzet a zhroutila se Remusovi do náruče.Chvíli ještě zhluboka dýchala a pak se rozplakala.Je mrtví, je mrtví. Honilo se jí hlavou.Už ho nikdy neuvidí.Nikdy jí nepolíbí, nepohladí po tváři, neusměje se na ni. Už se nebude moct zlobit nad těma hloupostma, které dělal. Už se nikdy ráno neprobudí vedle něj. Už nikdy, už nikdy. Zemřel, opustil ji a svou dceru. Nechal jí tu samotnou, opuštěnou.Rozplakala se ještě víc. Je mrtvý.Tato skutečnost jí drásala srdce.
Mrtvý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama