33. Kapitola MB

10. listopadu 2011 v 21:18 | Maky
33.
Všichni seděli a s napětím očekávali co se bude dít. Sirius se už přes hodinu nevrátil a zavládla panika. Rebeka pochodovala po vězení a nikdo ji nemohl uklidnit. Luk se o to pokoušel čtyřikrát, ale pak to vzdal a zkusil to Remus, ale když na něj zařvala všichni zmlkli. Jen Brumbál se jemně uchechtl.
"Co je tu k smíchu?" vyjela na Brumbála Rebeka.
"V mezních situacích si hrozně podobná rodičům," řekl klidně a Beka se na něj podívala.
"Jo jenže z mojí matky je…." zašklebila se jak hledala vhodné slovo "mrcha a můj otec je možná mrtví, ale jinak bezvadná připomínka, takže to vidím tak, že ze mě bude mrtvá mrcha,"
"Aspoň něco," ozvalo se odedveří. Všichni se okamžitě otočili a sledovali jak napůl mrtví Sirius stojí opřený o železné dveře vězení. Remus k němu ihned přiskočil a podepřel ho.
"Rychle musíme vypadnout, nemáme moc času,"
"Jak ses…" začal Desmond
"Máme tu spojence," vysypal ze sebe.
"Snape?" zeptal se Remus a oba zamířili za ostatníma, kteří se pomalu kradli chodbou. Brumbál šel jako první se Siriusovo hůlkou a ostatní za ním.
"Ten sotva," zašklebil se Sirius.
"Máma," obrátila se Rebeka s nadějí. Přikývl.
"Chvíli jsem s ní mluvil, když mě chtěla Mína zabít, bránila se a na chvíli se dostala k vládě nad tělem,"
"Já vždy říkám, že láska, je silnější než kterákoli magie," pronesl Brumbál a všichni se přikrčili u jedněch dveří. Sirius se ohlédl k těm do kterých ho vedli Smrtijedi.
"Siriusi teď ne. Dostaneme ji pryč, ale nejdřív musíme zachránit sebe." Promluvil k němu Des, jakoby věděl na co myslí. Sirius jen kývl. Brumbál otevřel dveře a nakoukl dovnitř. Ozvala se ohromná rána a chodbu ozářilo červené a nafialovělé světlo.
"Dobrá volba dát Brumbálovi jedinou hůlku," řekl Luk, když procházel kolem dvou omráčených Smrtijedů, kteří hlídali za dveřmi a sebral jim hůlky, které pak rozdal Desmondovi a Lupinovi. Vešli do další chodby, ze které vedli schody nahoru. Na podlaze byl chundelatý rudý koberec a na stěnách modré tapety s různými vzory. Nikde žádné okno ani svícen, nebo lampa. Naprostá tma, že bylo vidět jen na několik kroků. Pomalým krokem zamířili ke schodům a vyšli nahoru. Těsně nad Rebečinou hlavou prosvištěl modrý paprsek a narazil do zni až ji kus rozbil. Rebeka poplašeně vykřikla a shýbla se. Vyběhli po zbývajících schodech a octli se v ohromné vstupní hale. Proti nim stálo asi pět Smrtijedů v čele s Lestrangeovou a Desidé.
"Ale, ale, krysy opouštějí loď?" zašklebila se Belatrix.
"Sklapni," ozvali se jednohlasně Sirius s Bekou.
"Ach, ta rodinná láska," rozřehtala se Desidé.
"Nevím jak jste se dostali ven, ale teď se zase hezky vrátíte zpátky," pronesla s úšklebkem a pak se obrátila na Desidé. "A o tvé přítelkyni Míně si promluvím s Pánem,"
Brumbál, Lupin a Desmond zatím mířili na Smrtijedy a Rebeka podepírala svého otce.
"Co chcete dělat? Bojovat s námi? Nás je pět a vy jste tři ozbrojení,"
"Máte pravdu dámy," pronesl klidně Brumbál a pak se obrátil na své společníky. " Nechte je mě,"
"Nějak si věříš dědo," zasyčela Desidé.
"Pokud máš dost odvahy utkej se semnou," houkla na ni Beka a než ji stačil Sirius zadržel udělala několik kroků k ní.
"Copak máš pocit, že když tu teď není tvoje matka roli Zachránkyně světa přejímáš ty?"
"Přesně to si myslím," řekla klidně Rebeka a vyslala na ni ohnivou kouli, ale Desidé ji jedním mávnutím ruky odvrátila. Tím se strhla bitva. Brumbál s Desmonde bojovali proti dvěma Smrtijedům a Belatrix. Zatím co Lupin chránil Siriuse a Luka, kteří se nemohli bránit, před vysokým hubeným Smrtijedem, který vypadal jako by přes kostru přetáhli kůži. Rebeka stála naproti Desidé, která ji propalovala nenávistným pohledem. Pomalu se obcházeli a Bek byla připravena kdykoli zaútočit.
"Kdepak máte svého Pána? Spí po vydatném obědě?" houkl Desmond na Belatrix.
"Nejsi ty Desmond Dawson?" podívala se na něj a pak na něj vyslala kouzla. Ihned vyčaroval štít.
"K vašim službám," řekl s úšklebkem a jemně se uklonil.
"V kouzelnickém podsvětí jsi docela známí. Nechápu proč se paktuješ s nimi, nespletl sis stranu?"
"Já nejsem na ničí straně. Jsem s těmi co nabídnou víc a tahle parta mi nabídla život, takže teď jsem na jejich straně," řekl a sklonil se před kletbou, kterou na něj mezi řečí vyslala Lestrangeová.
"Ale nepovídej," ušklíbla se a vykouzlila štít, proti jeho kletbě. "Myslím, že je v tom ta jeho mrcha," řekla a kývla hlavou na Siriuse, který zrovna sebral hůlku jednomu Smrtijedovi, kterého omráčil Brumbál a zapojil se do bitvy.
"To je tvůj názor,"ušklíbl se, ale nestihl uhnout před letící kletbou a odletěl několik metrů dozadu.
"Nechápu co na ní vidíte," zasyčela a naklonila se k němu.
"No řekněme, že na rozdíl od tebe je normální," sjel ji pohledem. "No v rámci mezí, ale když ti to udělá radost, ty jsi taky pěkná kost," rozesmál se a pohledem se zastavil na jejím výstřihu. Bella si odfrkla a vrazila mu hůlku pod bradu.
"Rozluč se, se světem," zašeptala mu do ucha. Des nasucho polknul. V tom, ale Lestrangeové někdo poklepal na rameno a když se otočila, spatřila jen něčí pěst.
"Ženy zásadně nebiji, ale u tebe udělám výjimku," řekl Luk a pomohl otci na nohy. Sirius, Brumbál a Remus se rozešli na pomoc Rebece, která zápolila s Desidé. Další silné kouzlo ji odhodilo a ona se svezla po podlaze až k jejich nohám.Desidé se rozchechtala. Rozpřáhla ruce a jedním silným úderem všechny vyhodila dveřmi na zahradu domu.
"Odtud se nedostanete," zakřičela a pomalu vyšla za nimi. Protipřemisťovací oblast se táhne několik mil na všechny strany.
"Tohle je sídlo Malfoyových," řekl Sirius a rozhlížel se kolem. Za Desidé se začali vynořovat Smrtijedi a Belatrix, které odkapávala ze rtu krev.
"Ty malý spratku s tebou si to ještě vyřídím," ukázala na Luka Lestrangeová. Všichni pozvedli hůlky, které odcizili Smrtijedům.
"Tati, dojdu pro pomoc, počkejte tady, vrátím se," podívala se na Siriuse Beka.
"Odtud se nepřeneseš moje milá," promluvila opět Desidé. "S tebou jsme samozřejmě počítali," Beka si odfrkla.
"Sice to nedokážu úplně, ale tohle postačí," řekla klidně. "UHNĚTE," zařvala na ostatní a zavřela oči. Najednou se jí rozzářila záda a pomalu se začali tvoři křídla. Běli ohnivou barvu a rozpětí před dva metry.
"Fénixe, zatím nezvládnu, ale tohle postačí. Za chvíli jsem zpět," podívala se na ně a jedním rychlím máchnutím křídel vystřelila do vzduchu a zmizela. Ozval se chladný smích.
"Doufám Blacku, že jste si popovídali," řekl chladný hlas. Smrtijedi se rozestoupili a z domu vyšla Mína ve svých typických rudých šatech.
"Tak teď jste se trochu nadýchali čerstvého vzduchu a můžete se zase vrátit zpátky,"
"Bez boje to nepůjde," řekl klidně Sirius.
"Podívej se na sebe, vždyť se sotva držíš na nohou a nemysli si to co se stalo v síni se už opakovat nebude na to vem jed," řekla a přešla k nim do kruhu, který tvořili Smrtijedi.
"Maggie ti nedovolila mě zabít. Nedovolí to znovu,"
"Jak jsi bláhový," rozesmála se. "Co budete dělat, když nás přemůžete, poběžíte pryč? Toto místo je dostatečně zabezpečené. Sem se nedostane nikdo pokud neví co hledá. Pokud vyjdete z těchto bran, ať zamíříte kamkoli stejně se zase vrátíte zpět." Po chvíli promluvil Brumbál a ona se zapojila do hovoru s ním. Mezi tím se všichni semkli blíž k sobě.
"Ona o Rebece neví, to neviděla jak odlétá?" zašeptal Luk Siriusovi.
"Podle mě o ní ví, ale…"
"Myslíš, že je to ještě Maggie?" zeptal se Lupin s nadějí.
"Ne je to Mína, poznám ji," řekl rozhodně.
"Já mám pocit, jakoby chtěla, abychom utekli,"
"To je blbost,"
"Myslím, že má Luk pravdu," zašeptal Sirius. "Chce, abychom utekli, tím na ni nepadne podezření,"
"Proč by to proboha dělala," sykl na něj Desmond.
"Myslí si, že když tu budeme Maggiin duch bude čím dál silnější a bude se jí snažit ovládnout, aby nás zachránila, proto se nás snaží zbavit,"
"Tak proč nás prostě nezabije,"
"Protože se bojí," řekl Lucas. "Myslí si, že když se o to pokusí Maggie se vrátí,"
"Tím, ale…."
"ZKLAPNĚTE," vykřikla Belatrix. "A jděte od sebe," Nikdo se ani nepohnul. Lestrangeová pozvedla hůlku a následovali jí i ostatní. Brumbál se přesunul k nim.
"Na tři všichni vykouzlíme štít. Tak se jedině ubráníme takové přesile. Společným štítem a počkáme dokud se Rebeka nevrátí" promluvil klidně a vše ostražitě sledoval pomněnkovýma očima.
"Raz, dva, TŘI," vykřikla a všichni před sebou vykouzlili štít. Kouzla Smrtijedů se od něj odrazila.
"Jak dlouho myslíte, že to udržíme?" podíval se na Brumbála pochybovačně Luk.
"To já nevím, ale když se nebudeme ničím vysilovat tak deset minut,"
"Tak to Rebece věříte," podíval se na něj Desmond.
"Je to Blacková, ona to zvládne," řekl Sirius a pohledl k nebi, pak už jen špitl "Pospěš Bek,"
Všichni mířili na bleděmodrý štít, který se před nimi třpytil. Jeden Smrtijed vyslal další kouzlo a Desmond pod jeho náporem klekl na jedno koleno, ale nepovolil. Všichni měli orosená čela. Dokonce i Brumbálovi se na čele utvořili další vrásky.
"Už to dlouho nevydržíme," řekl Luk udýchaně. Další kouzlo letělo na jejich štít. Sirius se svalil k zemi. Lucas okamžitě nahradil jeho díru ve štítu. Sirius ležel na zemi a těžce oddechoval, snažil se postavit, ale pak klesl úplně.Nikdo mu to nezazlíval, bylo obdivuhodné jak dlouho to vydržel i přes to v jakém byl stavu. Ještě tři kouzla byla vyslána na štít. Remus jediný ještě stál ostatní už klečeli na jedné noze a v Brumbálově případě seděli. Před štít nakráčela Belatrix. Ušklíbla se a všichni věděli, že je konec, že pod náporem tohoto kouzla se štít zhroutí a oni už nemají energii se bránit. Prohráli svůj boj o svobodu. Ozval se svist kouzla. Remusovi se podlomila kolena a svalil se ke svým přátelům. Namodralí štít jemně zablikal a zmizel. Ozval se hurónský smích.
"Tak a je po všem," zasyčela na něj Desidé.
"Neřekla bych," ozval se za nimi hlas. Rychle se otočila a stála tváří v tvář Rebece, která tam stála celá upocená a špinavá, ale hrdá. Napřáhla ruku a sladce se ušklíbla. Pak se jako při baseballovém odhozu rozpřáhla otočila se a ohnivou kouli mrštila proti železné bráně. Ta se rozletěla na několik kousků a na zahradu vběhlo několik členů Fénixova řádu, vedených Moodym a Tonksovou a několik bystrozorů.
"Já tu holku miluju," ušklíbl se Luk a zvedal se na nohy. V tom se rozletěla hlavní brána doprostřed vřavy vstoupil Voldemort.
"To se neumíte postarat o hrstku bláznů?" zasyčel na všechny a hned prvním kouzlem odhodil několik lidí.
"Tak dost, předejte nám naše lidi a v klidu odejdeme," promluvila Tonksová.
"Na to nemáte právo," křikl na ni velitel Bystrozorů.
"Nechceme mrtvé," pokračovala dál Tonksová jako by jí nikdo nepřerušil. "Vezmeme své přátele a půjdeme"
"Jsme v přesile, nemáte šanci," vložil se do toho Moody. "Nechte nás odejít a mi necháme odejít vás," Voldemort se rozhlížel kolem, hledal jakoukoli možnost, aby se dostal z této situace. Po chvíli kývl a odešel zpátky do sídla. Smrtijedi se stáhli a čekali až odejdou. Mína přešla k Bráně, za kterou mizeli. Sirius se otočil a pohlédl jí do očí. Chvíli měl dojem, že opět vidí Maggie, ale pak jí oči opět ztvrdl.
"Ještě se uvidíme,"
"O tom nepochybuj,"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama