33. Kapitola

1. listopadu 2011 v 0:34 | Maky
33.

James se otočil na Harryho.Podíval se mu do očí.Ušklíbl se, když viděl ty smaragdově zelené oči své ženy.
"Harry,"vydechl a obejmul ho. "Chci abys věděl, že jsme na tebe hrdí.Škoda, že jsem tě nepoznal líp a nebyl s tebou, když jsi mě potřeboval,"zašeptal mu do ucha.
"To nevadí, Meg se mi to snaží ze všech sil vynahradit…."
"A já jsem jí za to vděčný,"
"Hele Harry, můžu si ho na chvíli půjčit?"zeptala se Maggie.Harry se usmál.Meg popadla Jamese za ruku a odtáhla ho do kouta.
"Jaktože jsi tady?"zeptala se okamžitě.
"Je to jen kvůli tomu, že jsem ti slíbil, že ti půjdu za svědka,"řekl sklesle.
"Takže…….po svatbě zase odejdeš, že?"pozvedla obočí a pozorovala ho.
"Ano,odejdu."Maggie sklopila oči.James ji chytil za bradu a pozvedl hlavu. "Ale teď jsem tady,"Maggie se uchechtla.
"Víš, když si říkal, že se uvidíme, čekala jsem až po smrti.Tohle mě nenapadlo,"James se usmál a políbil na čelo. "Malá sestřička se mi vdává,"
"Neříkej mi tak, víš že to nemám ráda,"zamračila se Meg.
"Právě proto to dělám,"zašklebil se.Maggie ho probodla pohledem.
"Jak jsi na to vůbec přišel?Na malou sestřičku."zeptala se.
"To Lily. Když jsem tě načapal se Siriusem.5ekla, že se k tobě chovám, jako k malé sestřičce."vysvětlil prostě.
"Jo a já mu musela čtrnáct dní vysvětloval, že s tebou nic nemám,"zamračila se Meg.
"A jak na to přišel?"zeptal se svatouškovsky James.
"Jak, ty se ještě ptáš, protože jsi ho praštil.Zlomil jsi mu nos." Mračila se dál.James se nad touto vzpomínkou rozesmál a Meg se k němu po chvíli přidala.
……….
Všude panovalo naprosté ticho.Ozývalo se jen dýchání jedné osoby, která spokojeně spala, zachumlaná v teplé peřině.Najednou se s trhnutím probudila a otevřela oči.Maggie chvíli ležela a vypadala, že bude zvracet.
"Já se dnes vdávám" zachroptěla zoufale a prudce se posadila. Rychle se vyšvihla na nohy, přehodila přes sebe saténový župan a rychlostí blesku vyběhla z pokoje.Hned na prvním odpočívadle do někoho vrazila.Ten to neustál a svalil se na zem.Meg zamrkala a podívala se dolů, aby zjistila, koho srazila.Na zemi seděla Beka a namáhavě se zvedala a mračila se.
"Mami, co blbneš?"vztekala se. "Nevypadáš nejlíp"poznamenala okamžitě jakmile ji viděla. "Je ti něco?"
"Ale to nic není," mávla netrpělivě rukou.
"Jsi nervózní?" ozvalo se za nimi a po schodech si to vykračoval James a Harry a Maggie se musela pořádně podívat, aby zjistila, který je který.
"Cítím se jak před prvním famfrpálovým zápasem," řekla a zezelenala ještě víc. "Musím něco podpálit,"začala se rozhlížet.James ji chytil za ramena a jemně zatřásl.
"Meg, klid, zhluboka dýchej.Běž do pokoje a uvolni se."
"Nemůžu. Je tu Albus?" vyhrkla
"Já jsem tady," ozvalo se z horního schodiště. "Nechcete se přesunout do kuchyně.Toto odpočívadlo se začíná trochu plnit," Maggie se zatvářila nejistě.
"Táta je nahoře," řekla Beka, která tušila co se děje. "Ty tomu věříš, že ženich…"
"Jeden nikdy neví," zamračila se Maggie a postrkovala všechny dolů ze schodů
"Dobré ráno," pozdravila Molly, která už kmitala po kuchyni.Donutila Siriuse a Meg, aby to nechali na ní, jinak by jim nedala pokoj.
"No Harry, ještěže nejsi po svém otci, to by jsme se všichni zbláznili," řekla Meg a zavřela za všemi dveře.
"Hele, co tím chceš říct," ohradil se dotčeně James.Maggie už se nadechovala, aby mu odpověděla, ale přerušil ji Brumbál.
"Maggie, chtěla jsi se mnou mluvit?"
"O ano, jistě," řekla a odešla trochu stranou. "Albusi…byla bych poctěna, kdyby jste mě odvedl k oltáři,"vychrlila ze sebe rychlostí blesku.
"Ne, já budu poctěn," řekl Brumbál a zářivě se na ni usmál.Měla dojem, že se mu i v koutku oka objevila slza.V tom ji popadla Molly za paži a posadila ji na židly.Okamžitě se tam objevily toasty a hrnek s čajem.Maggie se do něj podívala.
"Molly víš, že bez kafe nenastartuju,"Molly se zamračila a švihla hůlkou.Okamžik na to se tekutina v hrnku zbarvila dočerna. Jediné co mě postaví na nohy je pořádný silný kafe tzv. smrťák, pomyslela si a usrkla. Zase se jí začal stahovat žaludek, když viděla ty toasty, hned jí došlo, že nemá šanci sníst aspoň jeden.
………
Vše bylo připraveno.Svatba se měla odehrát venku.Bylo to tam nádherné.Oltář a lavice stáli na ohromné louce, všude okolo se rozprostíral temný les, jen za oltářem se naskytl nádherný pohled na moře a vzdouvající se vlny.Hosté byli na místech. Meg se jen modlila, aby osoba, která byla taky pozvaná, neudělala nějakou nepřístojnost. Věděla, že dělá hroznou hloupost, když ho zve, ale taky proč ne, to jen díky němu je Sirius volný a ona může prožít tento krásný den.Měla pocit, že by radši podstoupila boj se Smrtijedy, než to do čeho se právě pouštěla.Bohužel její nervozitu schytala jedna skříň a židle, které lehli popelem.Maggie se zhluboka nadechla a chytila se Brumbálova nabízeného rámě.Vešla do uličky a mířila k oné osobě, která tam stála tak sebejistě a odhodlaně, že se jí ulevilo.
Sirius byl ohromen.Maggie na sobě měla krásné šaty s namodralým nádechem, žádné ozdoby nic, jen hladká látka, vypadala kouzelně.Vlasy měla sepnuté sponou, jen pár volných pramínků jí splývalo kolem obličeje.Rozhlédla se kolem sebe a uviděla postavu, kterou vyhlížela.Stál v černém hábitu na okraji lesa a vše sledoval svýma červenýma očima.Meg se na něj usmála.Voldemort jen kývl na znamení.Maggie došla k Siriusovi a chytila ho za ruku…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama