31. Kapitola

1. listopadu 2011 v 0:32 | Maky
31.

V kuchyni na Grimmauldově náměstí vládla ospalá nálada. Nikdo neměl ani ponětí co se právě stalo na Ministerstvu kouzel.Pár lidí si povídalo, Molly vařila -opět-, Remus si četl Denního Věštce a Tonksová mu koukala přes rameno.Ostatní mlčeli a z napětím očekávali nějakou zprávu, co je z Meg a jestli ji pustí a o tom, že pustili víc lidí né jen Maggie neměli ani potuchy.Najednou se otevřeli dveře a dovnitř vpochodovala Maggie, Sirius a Beka a s nimi ohromný smích.
"Tati toho chlápka si dost vyděsil," zajíkala se Beka.
"Ale ten jeho obličej stál za to"
"Chudák, málem dostal infarkt. Jen tak si vypochoduješ z Ministerstva a pozdravíš." smála se Meg.Za nimi hned vešel Brumbál a Lupin se ho hned zeptal co se stalo, protože věděl, že z ti tři by ze sebe nic nedostali.Brumbál se posadil a začal vysvětlovat co se událo.Když skončil obrátil se na Meg.
"Jak jsi Toma donutila, aby ti Pettigrewa dal?"
"Tak zaprvé mi ho jen půjčil a zadruhé zapůsobil ženský šarm,"odpověděla.
"Co myslíš tím, půjčil," vypálil okamžitě Sirius a dal velký důraz na poslední slovo.
"No půjčil mi ho jen pod podmínkou, že ho může dostat z Azkabanu a mi se do toho nebudeme plést,"Lupin už, už otvíral pusu, aby se na něco zeptal, ale Molly ho přerušila.
"Musíte mít určitě hlad,"
"Strašný," řekla Meg a hladově se dívala po hrnci.
……….
Byla sobota, vytoužený den odpočinku nejen pro studenty, ale i pro profesory.Nastal začátek května a na školní pozemky nádherně svítilo slunce a foukal vlahý větřík.Všichni studenti toho využili a lenošili venku, až na Beku, která se objevila na štábu hned ráno, protože jí Molly slíbila udělat její oblíbené jídlo.Na oběd se sešla spousta lidí, jako by se dělo něco významného, ale jak Brumbál podotkl, jídlo paní Weasleyové je nadpozemsky dobré, tak asi proto jich tu bylo tolik.Meg si vzala polévku, Denního Věštce a sedla si vedle Siriuse, který Bece vyprávěl co všechno prováděli ve škole.
"Jen mě mrzí, že nejsi po mě," špitl si pro sebe a nevšiml si Bek, která měla co dělat, aby se nerozesmála, ale Meg to neudržela a vyprskla smíchy.
"Pokud si naivně myslíš, že nejde v tvých stopách, mýlíš se. Včera jsem ji chytla jak zamyká všechny záchody tak, že je neodemkne ani Alohomora."
"To je ale jediné o čem víš,"bránila se.Maggie se jen ušklíbla.
"Obarvila jsi všechny sovy na jasné barvy tak, že když ses na ně podívala viděla si jen barevnou šmouhu……..Začarovala jsi dveře do Velké síně tak, že každému kdo nimi prošel začala po vlasech přebíhat duha…….Všem Zmijozelské jsi změnila hlasy takže kluci mluvili jako holky a naopak.A to nejlepší na konec. Vkradla ses ke Snapeovi do kabinetu a obarvila mu hábity na jasně růžovou."odříkávala jako by to odněkud četla.
"Jak to víš?" prskala Beka.
"Jsem tvá matka vím všechno,"
"To tě ani u jednoho nechytili?" zeptal se z obdivem Sirius a Maggie ho sjela vražedným pohledem.
"Ne nechytili, všichni si myslí, že to dělají Weasleyovic dvojčata,"odpověděla místo ní Meg.Beka jen pokrčila rameny a dala se do jídla.Po jídle se ještě podával dezert a všude cinkali příbory a skleničky.Sirius se zhluboka nadechl a otočil se k Maggie.
"Meg víš co jsem chtěl už dlouho udělat až budu volný?"promluvil.
"Ne," odpověděla a dál jedla.Sirius se na ni podíval.
"Maggie…..vezmeš si mě?"Meg zastavila lžičku na půli cesty k ústům a pomalu ji položila.Nálada v místnosti se okamžitě změnila.Nastalo hrobové ticho a všichni s napětím sledovali co bude dál.Meg zvedla hlavu a podívala se na něj.
"Dost jsi mě zaskočil,"špitla.
"Jak to, říkala jsi, že tebe nic nezaskočí," zavtipkoval Sirius.
"Jo, ale taky jsem říkala, že jsi jediný…….."zastavila se a všimla si Siriusova výrazu, který jasně říká , tak co,.Maggie se usmála a políbila ho.
"To má být ano,"zeptal se nejistě.
"Ano," odpověděla a vrhla se mu kolem krku.Všichni začali, hvízdat, jásat a tleskat. Molly se rozplakala dojetím a Lupin popleskal Siriuse po zádech.
"Rebeka Anne Blacková, nezní to hezky?" (ha právě jsem z ní někoho udělala, kdo příjde na to koho? J ) ozvala se Beka se širokým úsměvem. Všichni se rozesmály.Maggie se cítila trochu rozpačitě, ale šťastně, proto se raději schovala za denního věštce.Hlavní strana hlásala.
SIRIUS BLACK OSVOBOZEN
Před nedávnem se na ministerstvu kouzel událo velké soudní řízení, které začalo Maggie Greyovou(o ní na straně 3) a skončilo osvobozením Siriuse Blacka, který prý údajně měl na svědomí několik mudlů, ale ukázalo se že……….
Když to Meg přečetla nahlas otočila na stranu 3.
VELKÉ ODHALENÍ
Maggie Jane Greyová, profesorka obrany proti černé magii na škole čar a kouzel v Bradavicích, pomohla osvobodit známého uprchlého vězně Siriuse Blacka.Ministerstvo nám podalo velice cenné informace o této ženě.I ona má svá tajemství, Denní věštec zjistil, že je to ohnivec(dokáže ovládat oheň a teplo), ale to ještě není všechno, Greyová je už patnáct let považována za mrtvou a máme dohady, že je to sestra Jamese Pottera, otce Harryho Pottera.
Máme také podezření, že je v blízkém kontaktu s Vy-víte-s-kým.
"Pozval mě na čaj" odpověděla na otázku Ministra kouzel……….Bla, bla, bla, ukončila předčítání Maggie a odhodila noviny.
"Hm zajímavé,"
………
Meg měla hodinu s Nebelvírem a Zmijozelem.Vešla do třídy a rozhlédla se. Všichni ji sledovali s napětím.
"Co se děje?" zeptala se, ale okamžitě se celá třída začala dívat jinam.
"No tak nic," špitla si pro sebe a začala hodinu.Po nějaké době si znovu všimla, že ji sledují.
"No tak co se děje," vyjela na ně. Beka se s úsměvem zvedla, přešla ke katedře a položila před ní Denního věštce.
"Ahá," došlo jí to podivné chování.
"Vás zajímá, jestli je to pravda, že?"zeptala se a ukázala všem noviny.Nečekala však na odpověď a ohnivcovsky se přemístila na volnou židly vedle Deana Thomase.
"Páni, ozvalo se třídou a s ním hvízdot a jiné obdivné zvuky.Po této hodině se zprávy nesly rychle a byli čím dál zkreslenější. Meg se dokonce doslechla i o tom, že podpálila katedru a jiné šílenosti.Harry,Ron, Hermiona a Beka seděli u večeře a Harry pozoroval Maggie u profesorského stolu.
"Co, že je tak spokojená," zeptal se neadresně Harry.
"Kdo by nebyl, když se bud vdávat"odpověděla nevzrušeně Beka.Harry takovou odpověď nečekal a poprskal Hermionu, která seděla naproti němu, dyňovou šťávou a rozkašlal se.Ostatní se hlasitě rozesmáli, dokonce i Hermiona, která byla od hlavy k patě slitá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama