29. Kapitola

1. listopadu 2011 v 0:31 | Maky
29.
"Co prosím, teď jsem asi špatně slyšela,"vyvalila na něj oči.
"To si děláte srandu, zavřít mě za něco co nevím……….vy-vy mě zavíráte za informaci,"
"Bohužel je to pravda jsem nucen vás odvést do Azkabanu."řekl ministr.
"Toto je má učitelka obrany proti černé magii,opravdu si myslíte, že se nechá,"vložil se do toho klidným hlasem Brumbál.
"Ne Albusi já jdu,"řekla pevně, ale jemně se jí chvěl hlas.Otočila se k němu.
"Nechci žít ve vyhnanství a schovávat se. To už jsem si zkusila.Musím jít, už kvůli Rebece.Postarejte se o ni,"mluvila potichu z Brumbálem.Obrátila se k bystrozorům a nechala se spoutat.Každý ji vzal za jednu ruku a přistoupili ke krbu.Maggie se ještě otočila.
"Vy mě od tamtu dostanete - věřím vám."usmála se a vešla s doprovodem do krbu až na ministerstvo odkud ji odvezli do Azkabanu. (Sorry)
………
Maggie seděla na podlaze ve vlhké, ponuré cele.Byla vysoká a kamenná, a někde vysoko u stropu bylo malé okénko.Jediné co tu leželo, byla sláma roztroušená po podlaze a dveře, které vedli ven, ale nikoli pro ni.Po zdi stékala voda, na zemi se leskli kaluže vody a občas proběhla nějaká ta krysa nebo pavouk, ale ti většinou hledali rychlou cestu z dosahu mozkomorů.Byla tu hrozná zima.Meg seděla schoulená v rohu a tiskla si k sobě holena, aby se aspoň trochu zahřála.Byla tu teprve pár dnů a už měla pocit, že je tu celou věčnost.Pokoušela se zahřát plamenem, jenže všude byl takový chlad a mozkomorové i tu trošku vysávali, že neměla odkud to teplo čerpat. Udržela i sebemenší plamínek,pouhých pár sekund a i to jí stálo dost úsilí, vysloužila si tím pozornost mozkomorů, které teplo přitahuje.Stále tu prožívala ty nejhorší vzpomínky jediné čím si trochu pomáhala, bylo čekání kdy ji odtud Brumbál dostane, ale vždy si uměla poradit.
……..
O pár dní později, byl konečně svolán starostolec.Bylo dokonce i dovolen, nejbližším příbuzným, vstup na slyšení.V kamenné místnosti už se shromáždili skoro všichni.V rohu stál vysoký muž s knírem a o něj byla opřená Rebeka.
"Tak tedy, můžeme začít,"ohlásil to hřmotný hlas jednoho kouzelníka. "Přiveďte vězně,"Dveře se otevřeli a dovnitř vstoupili dva mozkomorové a mezi sebou skoro táhli osobu ve zuboženém stavu.Na sobě měla potrhaný hábit, vlasy slepené potem a špinavé.Tvář a ruce špinavé.Došli až ke křeslu a posadili ji.5etězi se zvedli, ale Brumbál to zarazil.
"To snad není nutné,"Ministr přikývl a řetězy se opět spustily.Maggie zvedla hlavu a pokusila se o úsměv, ale moc se jí nepovedl.
"Brumbále, půjčil by jste mi hůlku?"zachroptěla.Brumbál udělal krok k ní.
"Co to děláte snad……."zakřičel ministr.
"Klid……kdybych vám chtěla ublížit, byli by jste už mrtví,"podívala se na Brouska a ten jen na prázdno polkl.Brumbál Jí podal hůlku.Maggie se postavila a mávla hůlkou, svisle podél těla.Hábit se okamžitě zacelil, špína zmizela a vlasy se svázali do slušivého uzlu.
"Děkuji, lepší"řekla a vrátila Brumbálovi hůlku.Posadila se.Pohodlně uvelebila a přehodila nohu přes nohu.Už to zase byla ona.Tak hrdá, že nechtěla vypadat jako slaboch před starostolcem a na všechny se usmála širokým úsměvem.Sirius, který stál proměněný v onoho pána se jen uchechtl. "To se mi jen zdá,"
"Tak přejdeme k věci,"promluvila čarodějka o dvě místa vpravo od Brouska.
"Jste obviněna ze zatajování důležitých informací."
"Bylo nám řečeno, že víte kde se skrývá Sirius Black,"pokračoval další kouzelník.
"Řekla jsem to panu ministrovi a řeknu to i vám….nevím, kde je Sirius Black."
"Takže to je vaše poslední slovo?"zeptal se další.
"Jistě,"procedila mezi zuby.
"V tom případě jsme nuceni použít veritasérum," řekl ministr a zeširoka se usmál, když si všiml Maggiina vyděšeného obličeje, ale ten se okamžitě ztratil.Po těchto slovech přistoupil z rohu místnosti další člověk a pochodoval k Meg.
"Toto není povoleno,"řekl klidně Brumbál.
"Ale toto je naléhavá situace, takže to musíme podstoupit,"Bystrozor s lektvarem přistoupil k Meg, ale ta mu vytrhla lektvar z ruky.
"Já sama,"a poté do sebe nalila lektvar nebo spíše nějaké pití s veritasérum.Otřepala se a na chvíli zavřela oči.
"Takže první otázka.Víte kde je Black?"zeptal se ministr.Brumbál už chtěl zakročit, ale něco mu řeklo, že už s tím nic nenadělá.
"Ano,"odpověděla jakoby nic.Brousek se zaradoval jako malé dítě nad lízátkem.
"Řekněte nám kde je,"poručila čarodějka.Maggie už otvírala pusu, ale najednou jí něco v hlavě začalo být na poplach a křičet "To nesmíš, nesmíš……nééééééé,"
"Né,"vyhrkla trochu víc na hlas.
"Jaktože né.Víte kde se Black skrývá, tak nám to řekněte,"křičel ministr, ale Maggie ho nevnímala.Nevěděla proč. A pak si poměla na to co říkal Albus. Láska je silnější než čáry.Nad tímto se musela pousmát.Najednou zpozorovala, že na ni ministr stále řve.Vypěnila, postavila se.
"Zmlkni,"křikla.
"Ten lektvar nezabírá?"křičel Brousek.
"Ale zabírá…jste magor, to je pravda jsem pod veritasérem."
"A teď si všichni sedněte a začněte mě poslouchat.Proč se honíte za někým, kdo za to nestojí.Sirius je nevinný a místo toho aby jste honili pravé Smrtijedy a pátrali po Voldemortovi honíte tu nepravého, kterému ministerstvo už tak zpackalo život.Už jste někdy viděli na jediném zátahu Smrtijedů, Siriuse, podle vás největšího stoupence Voldemorta, tak jaktože nebyl ani na jednom hm.Já vám to povím, protože nic neudělal, schovává se, utíká nemůže jít ani na práh domu, aby ho někdo nezavřel.Měly by jste se honit za Voldym.
Podívejte se na mudli, ti mají taky své problémy A to nepočítaně, my máme jen blbého Voldemorta, kterému dokážu zdrhnout dvakrát ročně…..dělám to snad jako koníčka.
Mudlové měli Hitlera a zbavili se ho, teď je tu Usama bin Laden a taky bojují.Jenom mi se tu honíme za zbytečným."
"Jak se opovažujete,"vypískl ministr, kterému se konečně vrátil hlas."Vy patříte k těm Brumbálovým věrným?" křičel.
"Oprava……k nejvěrnějším.
"Zavřete ji chyťte ji,"křičel až nepříčetně jeden kouzelník.Maggie to nevydržela a hodila po něm ohnivou kouli."Zavři zobák,"Tím pádem všichni zmlkli,bylo tu ticho jako po vymření.
"Aaa děkuji…….uděláme dohodu, když vám dokážu, že je Sirius nevinný tak začnete proti Voldemortovi bojovat,"
"To se vám nepovede,"zakvílela čarodějka.
"V tom případě nemáte co ztratit,"
"Jak to chcete udělat?"zeptala se další čarodějka sedící úplně nahoře.
"Najdu Petra Pettigrewa,"
"Pettigrew je mrtví. Black ho zabil."
"To není pravda, já najdu Pettigrewa a přivedu ho sem…….platí?"
"No-no……..dobrá tedy ať je po vašem,"
"Jak chcete najít Pettigrewa?"zeptal se další kouzelník.
"Půjdu někam na veřejnost a budu urážet Voldyho, tomu neodolá okamžitě si pro mě příjde a pak dovedu Pettigrewa,"s těmito slovy se ohnivcovsky přemístila, zaslechla jen Rebečino křičení, ať to nedělá.Jak předpovídala nemusela ani křičet dlouho,Smrtijedi se objevili a ona s nimi dobrovolně šla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama