28. Kapitola

1. listopadu 2011 v 0:31 | Maky
28.
Maggie vpochodovala do učebny a práskla za sebou dveřmi.Někteří studenti se lekli, že mají zase Snapea.Ulevilo se jim když uviděli svou profesorku, ale jen na chvíli, protože z jejího pohledu bylo vidět, že nemá zrovna nejlepší náladu.Meg přišla ke katedře, praštila z knihami, které nesla a zadala úkoly.
"A jé je,"špitla Beka.
"Co se děje?"zeptal se Harry.
"No je na někoho hodně naštvaná a podle toho, že se ta její knížka stále otřásá a ona to nečte, to vypadá, že je to tátova práce.Jen doufám, že si zlost nevylije na nás."zakončila Beka svou psychologickou přednášku a pustila se z ostatníma do práce.Před koncem hodiny už všichni pozorovali jen stále se otřásající knihu na katedře.Maggie zpozorovala jejich pohledy. Podívala se na knihu a vzdychla.Popadla ji a otevřela.
Meg promiň
Já vím, že jsem to asi posral
Máš pravdu jsem žárlivej a taky mám na co jsi krásná žena a já určitě nejsem jedinej komu se líbíš.
Maggie se vyloupl na obličeji lehký úsměv.Zakroutila hlavou a pomyslela si, že je velice dobrý v žehlení toho co zvoral. Po chvíli se tam objevily další písmena.
Miluju tě…………promiň.
Ta už se usmívala a už se na něj nezlobila, ale řekla si, že tak lehký to mít nebude a že ho ještě chvíli podusí a tak mu odepsala.
Snažíš se hezky.
Beka a ostatní celou dobu Maggie pozorovali a z jejich reakcí si vše domysleli.
"Je dobrej,"prohodila Bek.
"Tohle mě musí naučit,"řekl Harry.
Když už všichni odcházeli, zůstala v učebně jen naše čtveřice.
"Rebeko Anne Potterová,"zavolala na ni Meg.Beka se otočila, protože takhle ji naposledy řekl jeden muž.Podívala se na mámu a viděla, že se směje a už jen vypálila.
"Kdy?"
"Včera večer,"
"Proč jsi mi to neřekla dřív….ale to je jedno jdu za ním. Kde je?"
"Klid, klid máš ještě jednu hodinu, ale pak můžeš jít.Je na štábu, čeká na tebe a táta tě rád uvidí,"
"Takže mezi vámi je to zase dobrý?"ujišťovala se Beka.
"Jak?.........jo, ale neříkej mu to."Obě dvě se podívali na ke dveřím, kde stál Harry, Ron a Hermiona a zírali na ně.
"Wayne je jeden starý známý, už dlouho jsme ho neviděli.Když byly Bece asi tři tak mi hodně pomohl,"vysvětlovala Meg.
"Aha,"odvětil Harry.
"Tak mi jdeme, nebo přijdeme pozdě,"zavelela Hermiona a Ron se stále tvářil, že neví, která bije.Hermiona ho popadla za rameno a vystrčila z učebny.
"Já ti to vysvětlím,"
……………………
Další týden se nic nedělo.Meg stále Siriuse trápila.Harry randil s Ginny a Hermiona z Ronem už toho měli dost tak se vždy vytratili.
Maggie seděla u sebe v kabinetě. Opravovala eseje a zrovna četla Hermioninu, která byla dost rozsáhlá.V krbu plápolal oheň a v celé místnosti panovalo krásné přítmí a všude se rozlévala vůně ovocného čaje, který měla na stole.Meg se začali klížit oči a pomalu usínala, když v tom ji probral drnčivý zvuk.Rozhlédla se po místnosti, aby zjistila odkud ten zvuk přichází. Natáhla se přes stůl ke své knížce, která se otřásala a začínala rudě zářit.Meg ji spěšně otevřela a přečetla si vzkaz.
Maggie, Smrtijedi napadli nějakou vesnici.
Přijď okamžitě na štáb.
Maggie se vyděsila a okamžitě ji zahalili plameny a byla pryč.Objevila se v hale, kde panoval poprask do kterého ještě křičela paní Blacková. Meg se na ni jen podívala a ta okamžitě zmlkla.
"Díky, ty jsi jediná na koho reaguje."oddychla si Molly a vděčně se na ni podívala.
"Za chvíli jdeme čekáme jen na Brumbála, někdo už tam je"Meg se rozhlédla aby zjistila, kdo.Ale všichni kolem běhali, takže to nemohla zjistit.Najednou se rozrazili hlavní dveře ve kterých stál Brumbál a jen kývnul.Na to se všichni přemístili pryč.Všichni se objevili snad uprostřed bojiště.Kolem byli trosky domů, převrácená auta a všude hořelo.Bylo to tam jako po výbuchu.Tady to znám, pomyslela si Meg, ale dál se tím nezabývala, protože na ni Remus zakřičel.
"Meg, nemůžeš s tím něco udělat,"ukazoval na plameny, kterých bylo všude spousty.Maggie jen na znamení souhlasu kývla a natáhla ruku a pomalu se otáčela.Oheň mizel podle toho jak se otáčela, jako by se vsáknul do země.
"Lepší,"špitla si pro sebe a zapojila se do vřavy.Najednou ji někdo srazil k zemi, když se rychle otočila spatřila Malfoye.
"Co ty tu k sakru chceš?Nemáš být náhodou v útulném Azkabanu?"křikla na něj.
"Promiň už se mi tam nelíbilo…….včera mi pomohli utéci.Jo a řekl jsem si, že se podíváme do tvé oblíbené vesnice za tvými mudlovskými přáteli."řekl a rozmáchlým gestem ukázal okolo.Maggie si až teď uvědomila, kde to jsou.
"Á vidím, že ti to došlo," rozchechtal se Malfoy.
"Wayne,"špitla Meg, vyškrábala se na nohy a běžela co jí síly stačily.Porážela všechny kolem a rozhlížela se.Pak si řekla, že ze vzduchu to bude lepší a proměnila se ve fénixe.Létala nad bojištěm.Najednou jako by na tajné znamení se všichni smrtijedi přemístili.Meg se snesla na zem a proměnila zpátky.Rozhlížela se kolem a najednou si všimla něčeho co leželo u ohořelého stromu.Rozběhla se k němu a klekla si na zem. Popadla osobu za ramena a pomalu otočila.Mezi tím se kolem ní shromáždili ostatní.Meg se dívala do těch prázdných očí a sledovala Wayna jak leží na zemi s rozhozenýma končetinami s vyděšeným výrazem ve tváři.Maggie začali pálit oči.Slzy se jí kutáleli po tváři.Sirius k ní přistoupil a položil jí ruce na ramena.Meg se rychle otočila, vrhla se mu kolem krku a rozbrečela se až hystericky.
………
Na grimmauldově náměstí panovala divná nálada.Všichni se na Maggie, která seděla u stolu dívali jako by měla vybuchnout.Všichni radši mlčeli.Najednou Meg zvedla hlavu a nepřítomně se rozhlédla.Vstala a podívala se na Siriuse, který se na ni otočil.
"Proč?"zeptala se.
"Pro-č co-co tím myslíš,"zakoktal se Sirius
"PROČ JSI HO ZABIL,"křičela.
"Co to mluvíš já….."
"NECH SI TY KECY,"Sirius vytřeštil oči a chtěl něco říct, když ho Brumbál chytil za rameno.
"Ona nemluví na tebe,"řekl pomalu.Sirius se na něj nechápavě podíval.
"NEMOHL ZA TO A TY JSI HO ZABIL.BYL TO JEN MUDLA."
"ZAVŘI ZOBÁK VOLDY NECHCI SLYŠET TY TVOJE STUPIDNÍ KECY,"Maggie už skoro ochraptěla.Siriusovi a ostatním to došlo.Voldemort je v její hlavě a mluví s ní.
"VÍM MOC DOBŘE, ŽE JSI HO ZABIL TY.NENECHAL BYS HO ZABÍT NĚKÝM PODŘADNÝM.TO JEN KVŮLI MNĚ."
"Pokud si myslíš, že mě takhle uchvátíš, pleteš se já nejsem ten typ co se zamiluje do každého hajzla v širokém okolí,"ztišila svůj hlas a mluvila naprosto klidně.Najednou se v křečích svalila k zemi.Sirius se k ní sklonil.
"Meg, jsi v pořádku?"zeptal se.Maggie zatřepala hlavou a protřela si oči.
"Jo teď už jo,"
……….
Maggie měla hodinu. Byl to měsíc co Wayne zemřel a Maggie se z toho dostala.Venku už bylo tepleji, krásné dubnové odpoledne a všichni se těšili až hodina skončí a oni budou moci ven.Najednou se otevřeli dveře a do třídy vpochodoval Snape.
"Dobrý den,"pozdravil a usmíval se což Meg trochu vyvedlo z míry.
"Greyová, máte jít okamžitě za profesorem Brumbálem,"oznámil a stále se samolibě culil.
"Pokud chcete dokončím tuhle hodinu."Maggie si všimla Nevillova vyděšeného pohledu a odpověděla.
"Ne děkuji…….slečno Grangerová dodělejte prosím hodinu,"Hermiona sebou škubla a vyvalila oči.
"Já ale to……"
"Zvládnete to."podpořila ji Meg a usmála se na ni.Hermiona se zvedla a pomalu přešla ke katedře.Maggie šla ke dveřím a u nich se otočila.
"Slečna Grangerová má na tuto hodinu všechny priority profesora z čehož plyne, že vám může dát školní trest a odečíst body."těmito slovy smazala z malfoyově tváře samolibý usměv a vyšla za Snapem.Došli k chrliči, vyšli schody a Maggie zaklepala na dveře.
"Dále,"ozvalo se a oba vešli do místnosti.Brumbál seděl za stolem a naproti němu stál ministr kouzel Brousek po každé straně stál jeden bystrozor.
"Pan ministr přišel za vámi,"odpověděl Maggie na její nevyřčenou otázku.
"Ano dobrý den, chtěl bych vám nejprve……."
"Prosím k věci, mám ještě hodinu,"zasyčela, protože Brouska neměla moc v lásce.Ministr se postavil.
"Bylo nám nejmenovaným zdrojem řečeno, že víte kde se skrývá uprchlý vězeň Sirius Black,"
"Jo jasně a taky vím, kde je ukryt svatý grál a kampak se poděla Atlantida,"řekla pobaveně.
"Nevím kde je,"dodala, když si všimla Brouskova pohledu.
"Bohužel, tento důvěryhodný zdroj nám dodal důkaz toho, že víte kde se skrývá…….a proto jsme nuceni odvést vás do Azkabanu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama