25. Kapitola MB

10. listopadu 2011 v 21:07 | Maky
25.
Nebe nad Grimmauldovým náměstím bylo zataženo jen, jen začít pršet. Mraky vypadali jako velké nasáklé houby a převalovali se jeden přes druhý. V tom blesk ozářil okolí a vzápětí se ozval hrom. Toto bylo jako znamení pro tlusté mraky, aby se zbavili své zátěže. Žena, která zrovna mířila k mezeře mezi domy jedenáct a třináct, se zhnuseně podívala na nebe a přidala do kroku, ale než dostihla svého cíle, tak byla promočená až na kost. Rychle mávla hůlkou a otevřela dveře u domu číslo dvanáct, který se zrovna objevil. Pro normální lidi by to byla šílenost, ale jí to přišlo tak samozřejmé, jako to, že svítí slunce. Rychle za sebou zabouchla a otřepala ze sebe vodu. Rychlým krokem zamířila do kuchyně, kde ze sebe shodila mokrý plášť.
"Ahoj,"pozdravila a jedním mávnutím hůlky si usušila oblečení.
"Heh, nazdar Maggie," zasmál se Sirius při pohledu na svou ženu. "Neříkal jsem snad, že bude pršet?"
"Zlato?" začala jemně. "Zmlkni,"zavrčela a přejela si rukou přes mokré vlasy. Ty se najednou proměnily v živoucí oheň, až ozářily okolí a zase se proměnili zpět do jejich už suchých černých vlasů.
"Myslela jsem, že měla být porada?"zeptala se, když se posadila vedle něj.
"Taky, že jo, ale kvůli menšímu zádrhelu jsme ji přesunuli až na večer," odpověděl. Maggie se ani neptala kvůli čemu, věděla, že jejich ministerští členové, jsou pod dohledem, takže se to tu bude scházet dost pomalu.
"Už jste se nějak dohodli s Moodym?" zeptal se po chvíli Sirius.
"Ne, nechápu proč mi nevěří," zavrčela Maggie.
"On ti věří jen jsi v poslední době trochu……."
"Mimo," dokončila za něj. "A myslím si, že je mnohem bezpečnější, když je já a Beka přemístíme rovnou do Bradavic než, aby jeli Záchranným autobusem,"
"Znáš Moodyho nemůže tomu velet a korigovat, proto s tím nesouhlasí,"
"Bože zapálila jsem židly jen jednou,"zahudrovala.
"Meg, ty jsi tu zničila hodně židly, ale teď jsi ji zničila aniž bys chtěla. Uprostřed noci se přemístíš do kuchyně, a další s tvých kousků, ale ty to nemáš v plánu je to …..samovolné. Má strach, že se při tvé ohnivcovském přemisťování něco pokazí,"
"Dobrá, dobrá vzdávám se," rezignovala Maggie.
"Ježiš už aby bylo po svátcích," zahučel Sirius. Maggie se rozesmála.
"Proč?"
"Tady člověk nemůže políbit, ani vlastní ženu bez toho, aby ho někdo vyrušil,"hudroval a míchal lžičkou v kávě.
"Vy chlapy jste stejní,"rozesmála se ještě víc. "Myslím, že by jste si s Desmonde rozumněli,"
"Hele toho idiota mi ani nepřipomínej. Včera vlezl ke Klofanovi, i když jsem mu řekl ať to nedělá. No a znáš Klofana, ten ho normálně vykopl ven. Proletěl dveřmi a totálně je zničil,"
"Chuděrky dveře," řekla ironicky.
"Jak dlouho tu bude ještě smrdět?"
"Mluvila jsem o tom s Brumbálem a ten říká vždy to samé až příjde čas. Myslím, že se bojí, že by to vyžvanil Voldemortovi. On je sice hajzl, ale až takovej není. Je to neutrál dělá jen to z čeho má největší užitek, ale nejí blázen, aby lezl Voldym do zadku nebo do jeho blízkosti,"
"Hm…jen doufám, že vypadne rychle a jestli vleze ještě jednou kam nemá sedřu z něj kůži,"
"Nemáš ho rád,"
"Ne protože je to egocentrický pablb," Maggie propukla v hlasitý smích.
"To samé říká on o tobě,"
"Já mu dám……" začal a zvedl se.
"Klid zlato," zašvitořila a přiblížila se k němu, aby ho políbila, když v tom se otevřeli dveře a dovnitř vpochodovala mládež. Sirius začal horlivě gestikulovat směrem k nim.
"Vidíš to,"zapištěl ve vysoké tónině, že se všichni rozesmál.
"Kdy je porad?" zeptal se Harry, když se posadil vedle Siriuse.
"Asi za hodinu, ale tebe to nemusí zajímat mladíku,"usmála se na něj škodolibě.
"Proč?" zahučela Beka, která se posadila z druhé strany a sebrala otci kafe.
"Protože nejste členy řádu, až jimi budete, můžete se zúčastnit porady," usmál se Sirius.
"A to bude kdy?" zeptal se Ron, který se tahal s Lukem o hrnek.
"Až jak dopadne OVCE." Ozvalo se několikahlasé zaúpění.
"Neměli by jste to brát na lehkou váhu, není to jako permanentka na famfrpál, tohle to si musíte rozmyslet. A ne všichni na to mají žaludek,"
"My si to uvědomujeme mami," řekla vážně Beka. "Poslední se nebavíme o ničem jiném a přísahám, že to bereme ze všech úhlů,"
"Jste už dospělý, já vám věřím," V tom se opět rozrazili dveře a dovnitř vpochodovala Molly s Arturem a hned v závěsu za nimi Remus.
"A dobrý večer,"pozdravili. Remus si okamžitě přisedl k nim a Artur s Molly si odchytili Rona a něco s ním probírali. Maggie se najednou rozhlédla.
"Kde je Hermiona s Ginny?"
"To já nevím, vyhnali nás sem dolů a něco spolu řeší," řekla Beka a při slově řeší, naznačila uvozovky.
"Maggie jak se cítíš?" zeptala se Molly. "Včera jsi nevypadala nejlépe, už jsi byla za Poppy?"
"Ještě ne, myslím, že to není nutné a cítím se už mnohem lépe díky," řekla a popadla hrnek, aby se vyhla jejímu pronikavému pohledu.
"Jo to si vzpomínám…." Začala nespustila z Meg oči. "Že takhle špatně mi naposledy bývalo, když jsem čekala Ginny," řekla pomalu. Maggie kývla a pak vyprskla obsah hrnu. Vytřeštila oči vyšvihla se na nohy a přeběhla ke krbu do kterého zírala.
"To ne," skuhrala. "Ne teď," šeptala k plamenům. Všichni ji sledovali nikdo ani nedýchal. Sirius seděl a s vytřeštěnýma očima ji sledoval. Hledal nějaký náznak odpovědi.
"Kurva,"řekla najednou s úsměvem a obrátila se k ostatním, zarazilo ji, že všichni koukají na ni a šklebí se od ucha k uchu. Nemohla to udržet cítila se tolik šťastná, jako už dlouho ne. Rozesmála se a najednou ji někdo popadl a tiskl k sobě. Slyšela potlesk, hvízdání a hlasitý hovor. Nevěděla jak dlouho tam takhle stáli, ale Maggie se nechtěla ani pohnout.
"Já se z tebe zblázním ženská," zašeptal jí do ucha Sirius a ona se k němu ještě víc přitiskla.
"Miluju tě,"
…….
"Tak je po prázdninách a já doufám, že jste si odpočinuli a jste zase plni energie,"usmála se na ně a rozhlédla se. Spatřila pár nadšených tváří, pak tu sedělo mnoho neutrálů a pravé zmijozelské zhnusení.
"Tak a abych vám také něco dala tak 30. si uděláme velký test," tímto se objevili zhnusené obličeje všude.
"Kdy, že to bude?" zeptal se Neville.
"30.ledna," řekla a pohlédla na datum, který si napsala. Ztuhla, hlavou se jí prohnala spousta vzpomínek. Zatřepala hlavou, protože teď není zrovna doba na nostalgii a opět se podívala na třídu.
"Tak má někdo nějaké otázky, k čemukoli co jsme probírali?" zeptala se profesorka a podívala se po ostatních.
"Podle mě tu máte všichni velkou šanci udělat OVCE a….." nedořekla, protože najednou vzplála plamenem, a odhozena na stěnu po které se svezla. Plamen ustal a Maggie se, se smíchem zvedala z podlahy, oklepávala se a z jejího hábitu se kouřilo. Jedním pohybem plášť narovnala a kouř zmizel.
"Stýskalo se ti po mě?" zeptal se. Ozvalo se zasyčení.
"Kde jsi Desidé?" zeptala se rozhlížela se po místnosti. Zavlnil se vzduch a uprostřed místnosti stála žena, která na Maggie nenávistně zahlížela.
"Vypadněte odtud," přikázala a rozhlédla se po studentech. Většina se zvedla a snažila se dostat co nejrychleji pryč. Desidé, ale vyčarovala u dveří štít.
"Pokud máš dost odvahy postavit se mi, bez toho, abys měla před sebou živý štít tak je pusť," řekla ledově Maggie a nezpustila z ní oči. Desidé si odfrkla a povolila štít.
"Padejte odtud," všichni chvatně vyšli z místnosti, ale pár studentů zůstalo sedět.
"Pro BA to platí taky,"
"My tě tu přece nenecháme," vykřikl Harry.
"Klid Pottere, jen co si vyřídím tenhle učet jsi na řadě ty." Zasmála se démonka.
"Jděte," křikla.
"Ne,"ohradila se Beka. Maggie došla trpělivost a jediným mávnutím ruky je přemístila do Velké síně. Tím, ale ztratila potřebný čas na obranu. Desidé toho využila a ohnivým bičem ji švihla přes ruku.
"Jak jsi se sem dostala?" zeptala se Maggie.
"To bys chtěla vědět? Pamatuj si, že mě neomezují kouzelnické zábrany, stejně jako tebe."
"Proč jsi tu. Je to sebevražda, naprostá šílenost. Moc dobře výš, že je tu spousta kouzelníků a čarodějek." Desidé se jen zasmála.
"Jak jste všichni naivní," zasmála se a zmizela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama