24. Kapitola MB

10. listopadu 2011 v 21:06 | Maky
24.
Ozvalo se vrznutí dveří a Maggie vešla do přeplněné kuchyně. Byl tu snad celý řád. Nikdy si nemyslela, že by se do kuchyně mohlo vlézt tolik lidí, ale jak se tak rozhlížela, jde to.Pomalu se přesunula k Siriusovi, který se zvedl, aby uvolnil židly.
"Dobré ráno," pozdravila všechny, ale přes hluk a hlasitý hovor ji skoro nikdo neslyšel. Přešourala se kolem pár lidí a vtlačila se mezi své přátele.
"Co se děje?" obrátila se na svého manžela.
"Jen právě skončila menší akce," vysvětlil.
"Cože? Teď o vánocích, proč to sakra nevím?"
"Na tvou první otázku odpovídám, že Voldemort asi něco jako svátky neřeší a na druhou….,ů začal a obrátil se k ní. "Od včerejška ti není dobře, nechtěli jsme tě budit……. Nic se nikomu nestalo, taky nemohlo, protože to byl planý poplach," odpověděl i na otázku, kterou měla Maggie na jazyku.
"Je mi skvěle," zamračila se na něj.
"Jo to vidím," podíval se na ni. "Jsi celá bledá,"
"A kdy ti lidi vystřelí?"pokoušela se změnit téma a uhnout ještě kousek, když jí jeden valibuk přišlápl nohu.
"Už jdou, jen se tu ještě něco řešilo a pak se tu nahrnuli ještě děti,"
"Mi nejsme děti," ozvalo se vedle nich pobouřeně.
"Vy taky slyšíte jen to nemáte,"zašklebila se Maggie. "A za co se považujete?"
"Za dospělé,"
"Hahaha, dospělý člověk nerozmístí po školních chodbách kuličky," dala ruce v bok Maggie. Harry a Beka jen pokrčili rameny a raději se nedívali na pobouřený pohled Hermiony a šklebícího se Rona, který se k nim zrovna přidal. Poté se znovu otevřeli dveře a místnost se začala vyprazdňovat. Jediný kdo tu zůstal byl náš trojlístek, Beka, Luke, Ginny a Molly. Sirius s Maggie a Remus. Moody, Kingsley, Tonksová a Artur odešli do práce. Meg se konečně nadechla a složila se na nejbližší volnou židly. Desmond se jen zašklebil a vyšel z kuchyně.
"Myslíte, že je vhodné, nechat ho jen tak se potulovat po domě?"
"On nic neprovede, nemůže pořád víme kde je. To zásluhou Snapea, takže se nebo a jestli něco provede, tak ho ugriluju." Řekla Maggie.
"Maggie, jak se cítíš, vypadáš pobledle," obrátila se na ni Molly. Maggie si povzdechla a otráveně zaklonila hlavu.
"Je mi,……" nedokončila, protože se rychle zvedla přidržela si ruku před ústy a za zahuhlaného promiňte vyběhla z místnosti. Všichni se po sobě podívali a pokrčili rameny. Maggie se vrátila po dvaceti minutách.
"Nedáš si aspoň čaj, počítám, že jíst nechceš," obrátila se na ni opět Molly. Meg jen přikývla.
"Je ti dobře,"obrátil se na ni Sirius a sledoval ji opatrným pohledem.
"Jenom jsem něco snědla, to bude dobré," řekla a pokusila se o úsměv. "Raději mi povězte o té akci,"
"No,.." začal Remus a přisedl si k nim.Zatím co mladší skupina nastražila uši a pomalu se k ním přiblížila. Sirius se po nich podíval a se škodolibým výrazem promluvil.
"Nechcete si jít hrát?.....děti?" dodal provokativně a vysloužil si za to uražené pohledy a škleby. Když se konečně zaklaply dveře za posledním z nich Remus pokračoval.
"Dostali jsme zprávu, že v jedné vesničce nedaleko odtud jsou Smrtijedi, proto jsme zmobilizovali koho jsme mohly a přemístil se tam, jenže……"odmlčel se, když zaslechl nějaký zvuk. Maggie se obrátila ke dveřím a mávla rukou. Ozval se mnohohlasý výkřik a bylo ticho.
"Co jsi jim provedla?"
"Poslala nahoru,"řekla netrpělivě a pobídla Remuse, aby mluvil dál.
"Jakmile jsme se tam objevili, tak až na pár Smrtijedů se všichni přemístili. Zůstalo jich tam jen pět, kteří se chvíli bránili a pak také zmizeli, přijde nám to divné."
"Možná vás chtěli jen odlákat,…nemáte nějaké zprávy, že zaútočili jinde?"
"Právě, že ne," vložila se do toho Molly, která položila před Maggie čaj a také si přisedla.
"Vypadá to spíš, že tam něco hledali a nechtěli bojovat," promluvil Sirius.
"Tohle se na Voldemorta nepodobá, ten udělá cokoli, aby nám znepříjemnil den,"zamyslela se Meg. "Počkej co jsi to říkal, že tam něco hledali? Žijí tam nějací kouzelníci?"
"No ano, jedna rodina,"
"A ztratilo se jim něco?"
"Ne, tedy alespoň o ničem neví."
"Je to divné,"
"Nám to říkej," zasmál se Sirius.
"Maggie?" obrátil se na ni najednou Remus. "Co když hledali tebe?"
"Chtěli tě vylákat, ale když jsi tam nebyla zase šli,"
"To je nepravděpodobné," zakroutila hlavou čarodějka. "Budeme hlídat Denního věštce. Většinou píše kraviny, ale občas se tam objeví nějaká důležitá informace. Pak se uvidí. Možná nad tím moc přemýšlíme, třeba se jen zalekli," řekla, ale sama tomu nevěřila.
"A co Severus? Ten nic neví?" obrátila se na ně Molly, ale Remus zakroutil hlavou.
"Voldemort jim to nevysvětlil, jen řekl že mají být tam a tam. Jen Lestrangeová ví podrobnosti,"
"Že bych si šla s Belou promluvit?" zeptala se spíš sama sebe.
"Na to zapomeň," vyhrkl hned Sirius a zamračil se na ni.
"No tak ne, vždyť to byl jen nápad,"zahudrovala Maggie a aby si Siriuse usmířila letmo ho políbila.
Ještě hodinu se bavili o dopoledním akci a snažili se vymyslet nějaké vysvětlení. Nápady byly čím dál šílenější, až si z toho dělali srandu. Později se k ním připojila i Tonksová a Artur. Molly opět postávala u plotny a odháněla každého, kdo se snažil ji nějak pomoci.
"Molly, že se na to jednou nevykašleš. Zaúkoluj někoho jiného Uvař si kafe otevři noviny, hoď nohy na stůl. Tebe nevidím nikdy jinak, než, že postáváš u plotny," domlouval jí Sirius.
"A kdo jiný to bude dělat? Ty asi těžko a vůbec já ráda vařím. Je to jen teď přes prázdniny nebo když se tu sejde rada řádu a to nebývá často. Pak už si zase budete vařit samy." usmála se na něj Molly "ale děkuji za starost,"
"Arture, ty víš koho si vzít," řekl uznale Remus.
"Přesně tak," přidal se Sirius a oba schytali nevěřícné pohledy Maggie a Tonksové.
"Drzouni," sykla Nym.
"Víte co, vlastně by jste mi mohly nějak pomoci mohli, …jděte sehnat ostatní na oběd," ozvala se opět Molly. Maggie se zvedla a společně se Siriusem vyšli s kuchyně. Sirius chytil Maggie kolem pasu a přitáhl k sobě. Zase konečně kousek soukromí, řekl a přimáčkl ji na nejbližší zeť. Meg se zasmála a prohrábla mu vlasy, když ji políbil na krku. Poté se mu podívala do očí a políbila, vtom se vedle nich ozvalo slabé ehm, ehm. Sirius jen obrátil oči v sloup a vzdychl.
"Beko, ty si vážně umíš vybrat chvíli," zahudroval.
"Jo a Molly svolává stádo na oběd, tak sežeň zbytek té vaší sebranky a dolů," vložila se do toho Maggie a obrátila zpátky ke kuchyni.
"Chtěla si vůbec něco?" zeptala se ještě.
"Ne teď už nic, byla jsem jen Ronem vyslána, abych zjistila kdy bude oběd," usmála se a zase vyběhla schody ke svému pokoji.Oba se vrátili zpátky do kuchyně a pomohly Molly nachystat talíře a příbory.
"Ještě by měli přijít Fred s Georgem," řekla na vysvětlenou, když na stůl vsunula ještě dva talíře. Znovu se rozrazili dveře a dovnitř jako stádo vtrhla mládež.
"Děláte jako by jste týden nejedli," ušklíbla se Tonksová.Ron se posadil k nejbližšímu hrnci a odklopil poklici.
"Co je to?" zeptal se.
"Vejce a….." nedořekla, protože Maggie najednou zezelenala a přikryla si ústa.
"Vejce….," zaskučela a rychlostí blesku vystřelila z místnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama