23. Kapitola MB

10. listopadu 2011 v 21:05 | Maky
23.
Otevřeným oknem proudil do místnosti chladný vzduch. Závěsy povlávali ve vánku a vše nasvědčovalo tomu, že zde dlouho nikdo nebyl. Stěny pokrývaly otrhané tapety a v rozích se usídlili pavouci, kteří spřádali své sítě. Otevřené dveře ještě podtrhovaly opuštěnost. Ozvalo se zavrzání a dveře se zhouply. Vypadalo to, že se zavřou, ale pak se znovu otevřely. Závěsy na okně se zvedly a místností prosvištěl chlad. Dveře naposledy vrzly a s třísknutím se zavřely. Přes stěnu a dveře byl velký nápis napsaný rudou barvou, která až příliš připomínala krev
Tvuj Osud te nemine
Maggie se z trhnutím probudila. Otřela si čela a zašklebila se, když se konečně zbavila jednoho snu příjde další. Přejela rukou po sousedním polštáři. Chtěla se ujistit, že se jí to nezdálo. S úsměvem zjistila, že ne, protože ji chytil za ruku a dal do dlaně polibek.
"Veselé Vánoce,"popřála, nahnula se k Siriusovi a letmo ho políbila. Posadila se a zjistila, že má u nohou dárky. Cítila se jako v Bradavicích, jako malá holka, která dostane dárek.
"Pospěš si,"popoháněl Maggie Sirius, když zmizela v koupelně. "Oni už mají určitě deset teorií co se včera stalo," zasmál se. Maggie otevřela dveře a vyšla ven.
"Vždyť už jdu," zahudrovala a zavěsila se za Siriuse.Oba vyšli z pokoje a zamířili do kuchyně, kde už určitě byl celý Fénixův řád. Maggie se Siriuse se už včera na oslavu nevrátili. (měli lepší věci na práci) Otevřeli dveře a vešli dovnitř. Nemýlili se celá kuchyně byla narvaná k prasknutí.Maggie se musela zasmát, když si všimla co mají na sobě.
"Díky za ten svetr Molly," usmála se. Když si přejela po rudém svetru se zlatým M. Stejný měl i Sirius. Tonksová s Remuse vyhráli modrý s iniciálami. Harry a Ginny schytali zelený a ostatní bylo podle barev.
"Že se ti s tím chce dělat," zakroutil hlavou Remus a přitiskl si Nym blíž k sobě. Maggie propukla v hurónský smích, když si všimla šklebícího se Desmonda, který měl svetr taky, ale jen černý. Vedle stál Luke se stejným a o něčem se dohadoval s Bekou.
"Dobré ráno vy dva dáte si něco?"
"Kafe," řekl zároveň a posadili se. Maggie zapomněla na sen, měla kolem sebe přátele a rodinu. Miluju Vánoce, pomyslela si a zakousla se do chlebu, který jí Molly podala.Harry stál kousek od nich a něco povídal Ginny,Ronovi a Hermioně. Poťouchle se zašklebil, když se podíval na Maggie
"Jak dokáže zlepšit náladu trocha se…." Plesk schytal pohlavek dřív než dokončil slovo.
"Harry, někdy je životně důležité nedokončit větu," řekla Maggie, která seděla za ním.
"Vždyť jsem nic neřekl," zahudroval a mnul si hlavu. "Tomu se říká svoboda slova," Maggie už se raději nevyjadřovala.
"Maggie díky za knížku," ozval se Remus, který si k nim přisedl. "Brumbál mi ji hned zabavil," zasmál se a ukázal na ředitele, který seděl v koutě a listoval.
"Jak jste ho donutili, aby tu zůstal?"
"Citrónová zmrzlina," řekla na vysvětlenou Tonksová a všichni se rozesmáli.
…………
Maggie seděla u sebe v pokoji na posteli. Opřela se o stěnu a tiskla k sobě polštář.Naplnil ji pocit opuštěnosti. Nevěděla proč to na ni přišlo, ale najednou musela jít pryč. Chtěla být sama. Vytáhla steré album a začala listovat. Vzpomněla si na krásné chvíle strávené v Bradavicích i ty dva roky v řádu. Tolik se jí stýskalo. Cítila jak jí po tváři teče slza. Nesetřela ji a ani se nesnažila to nějak zadržet. Proč? To byla jediná otázka kterou si pokládala. Proč museli zemřít, proč zrovna oni Stýská se jí po nejlepší kamarádce, stýská se jí po bratrovi, kterého se snažila čtyři roky zaškrtit, tak ho nesnášela, ale když ho poznala lépe…….byl to skvělý člověk. Kdyby neodešla mohla by jim pomoci, mohly by tu teď být s ní a bavit se se svým synem, rodinou, přáteli.Měla je tolik ráda cítila to jako čerstvou ránu ve svém srdci a věděla, že se nikdy nezahojí. Usmála se při vzpomínce jak se spolu neustále hádali. Celá škola z toho měla divadlo, ale jim to bylo jedno. Vzpomněla si jak se začala Lily trápit a uvědomovat si, že ho má ráda. Když se James konečně přestal snažit. Jeho pozornost dělala Lily dobře, ale teď když tu nebyl otravný Potter scházelo jí to. Ona by také dala nevím co za to, aby dal Black pokoj a teď……podívala se na svatební fotku na nočním stolku. Přetočila na další stránku v albu a koukala na fotku pobertů a Lily. Jak se James tiskne k Lily jak Sirius dělá obličeje a Remus raději předstírá, že tam není. Na tuhle fotku si pamatovala, fotila ji. Hned pod ní byla další a Maggie se musela zasmát. Byla tam ona a Sirius jak na sebe řvou. Ještěže, ty fotky nemají zvuk, pomyslela si. Chtělo se jí tolik plakat.Přitáhla si kolena k tělu. Pozorovala jak jí Lily mává a šťastně se usmívá. Kdyby tak věděla. Přitiskla si prst na ústa a pak na fotku.Ozvalo se zaklepání a ve dveřích se objevila Harryho rozjařená střapatá hlava, ale když si všiml Meg tak ztuhnul a opatrně vešel dovnitř.
"Co se děje?" zeptal se nejistě.
"Ale to nic jen tak vzpomínám," řekla a Harry se podívala na album pochopil.
"Možná je těžší si je pamatovat a ztratit než ztratit a nepamatovat." Meg se usmála.
"Ale ty je znáš. Žijí v tobě," zašeptala a přiložila mu ruku na srdce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama