22. Kapitola MB

10. listopadu 2011 v 21:04 | Maky
22.
Do ticha v prázdné síni se ozvalo zapraskání a v tu ránu se objevil vysoké plameny a jakmile ustaly stály tam dvě osoby. Luke se zakymácel, ale Meg ho pohotově chytila.
"Dobrý?"
"Jo jen je to docela, nepříjemný, ale né o moc horší než normální přemisťování,"usmál se. "Kde to jsme?"
"To ti nemůžu říct,"
"Copak nevěříš mi, to já bych neměl věřit vám," ukázal na Siriuse, který právě vešel vchodovými dveřmi.
"Né, že bych nevěřila, ale prostě nemůžu. Nejsem strážcem tajemství," vysvětlila.
"Počítám, že chceš vidět otce," vložil se do toho Sirius a ukázal mu ke schodům. Lucas jen přikývl a vyšel nahoru následován svými společníky.
"Támhle ty dveře," poradila Maggie a mávla hůlkou. Ozvalo se prasknutí a dveře se vrzavě otevřely.Všichni tři vešli dovnitř. Seděli tam jeho hlídači, Remus s Nym a……
"Beko, co tady děláš?"ozvali se svorně oba rodiče.
"Sedím,"procedila.
"Ahoj Beky," pozdravil Luke a zazubil se na ni.
"No nazdar," procedila a dál si ho nevšímala.
"Luku," vykřikl Desmond a hnal se k němu.
"Ahoj tati," řekl ledově.
"Jak vidím, všichni tě mají rádi," zasmál se Sirius.
"Sklapni," zpražil ho Desmond a přejel ho vražedným pohledem.
"Máš nějakej problém," zahučel Sirius a nahmatal hůlku.
"Jo ty jsi můj problém. Přebral jsi mi ženu,"křikl na něj.
"Hele ona……."
"Sklapněte, sklapněte oba dva,"zakřičela na ně, aby je umlčela.
"Ty jsi na mě ztratil nárok před patnácti lety," ukázala rozezleně na Dese. "A ty mě ignoruješ, tak si přestaňte hrát na velký borce,"přejela je ještě jednou pohledem a odkráčela z místnosti.Zamířila do kuchyně, kde doufala, že tam nikdo nebude. Vešla dovnitř a kopla d židle, která se okamžitě změnila hromádku prachu.
"Krucinál, ty dva mi byl čert dlužnej,"zahučela a sedla si na stůl. Máchla hůlkou a přivolala si hrnek s kávou. Pořádně se napila, ale okamžitě zanadávala.
"Studený." Ruce se jí jakoby rozžhavily a ihned začala tekutina vařit a hrnek prasknul.
"Doprdele," zařvala.
"Nemůžete to ovládat,"ozvalo se vedle ní. Meg nadskočila.
"Ježiši Albusi, vyděsil jste mě,"
"To se omlouvám,"usmál se na ni.
"Nemůžete to ovládat, protože jste ve stresu,"
"Vážně, toho bych si vážně nevšimla," zahučela.
"Tak se zkuste uklidnit,"
……….
Všude se rozléhal zpěv koled a veselí. Maggie kráčela chodbou ke svému kabinetu. Snad poprvé v životě nebude na Vánoce s Bekou, ale prostě nemohla přijít na oslavu. Nemohla kvůli sobě. Rozhodně se nechtěla potkat se Siriusem, pořád se v jeho blízkosti cítila, jako malá školačka. Nemohla se přetvařovat a dávat si pozor na to co říká, aby ho nějak nenaštvala. Bradavice byli skoro prázdné. Jen pár studentů, duchů a profesorů. Nechtěla ani na hostinu. Neměla na to náladu. Otevřela dveře u kabinetu a zašla dovnitř. Posadila se. Jedním mávnutím ruky zapálila krb a sledovala jak venku nádherně sněží. Zase jsou tu Vánoce. Molly určitě dobře uvařila Harry a Ron hrají řachavého Petra nebo šachy. Hermiona si čte ve své nové knize a Rebeka se hádá s Lukem. Což v poslední době dělala často. Nad touto úvahou se pousmála. Sledovala stín, který se všelijak kroutil a vzpomínala na staré dobré Vánoce tady v Bradavicích. Jak se James snažil dostat Lily pod jmelí Jak Remus nadšeně rozbaloval své knihy a tvářil se při tom, jakoby dostal auto a dům k tomu a jak se Sirius a ona snažili navzájem zabít. To byli nádherné svátky a snad jediné, které strávili takhle spolu, protože jindy jel domů tento pak zase onen. Oni byli toho roku jediní v ročníku, kteří zůstali doma.
"Miluju Bradavice," zasmála se a obrátila se ke stolu.Najednou se otřásla kniha na jejím stole.
"Né teď ne Voldy copak si nedáš ani na svátky pokoj," zanadávala a popadla knihu. Otevřela ji a přečetla si je jediné slovo : Poplach. Vyskočila na nohy popadla hůlku zhluboka se nadechla a byla pryč. Objevila se v hale na Grimmauldově náměstí. Připadalo jí to divé. Všude vládlo naprosté ticho. Většinou tady kmitala spousta lidí a půlku z nich vůbec neznala, ale teď ticho. Slyšela tlukot vlastního srdce a její mozek jí říkal, něco není v pořádku. Pro jistou si vytvořila na ruce ohnivou kouli a kráčela ke dveřím do kuchyně. Zaslechla hlasy. Proto přidala a vtrhla do kuchyně. Stáli tam všichni Weasleyovi a ostatní a velice dobře se bavili. Maggie chvíli trvalo, než jí došlo co se děje.
"Rebeko!?"
"To nebyl můj nápad to Harry,"zakřičela ihned.
"Bonzačko," ozvalo se z davu.
"Já chci být na Vánoce se svými přáteli a rodinou," zamračil se Harry a dal ruce v bok.
"Jo a myslíš, že bylo vhodné mě takto vyděsit?"
"Jinak bych tě sem nedostal,"usmál se na ni.
"Zůstaň tady,"zaškemrala Beka a zavěsila se jí kolem ramen.
"To nejde……mám práci,"
"Jsou vánoce," vložila se do toho Molly. "Zůstaň," Maggie se nejistě podívala na Siriuse, který seděl v koutě.
"Jen tu zůstaň,"řekl Maggie se usmála.
"No tak dobře," souhlasila po chvíli.
"Půjdu já," dodal Sirius a zvedl se. V Maggie hrklo. Co to k sakru dělá? Optala se sama sebe.Najednou se v ní zvedl nečekaný pocit.
"Tak dost," zakřičela a všichni se na ni podívali i Sirius zastavil u ní. "Mám toho plné zuby. Máš právo být na mě naštvaný a vím, že mě chceš trápit, ale přestaň to dělat na úkor Beky. Nevím co po mě chceš, omluvila jsem se a víc udělat nemůžu, čas vrátit nejde a i kdyby šel…."zvýšila hlas a skoro křičela. "Siriusi, miluju tě v tom jsem ti nikdy nelhala a pokud ti to nestačí…..není to moje věc."zašeptala.
"Meg, řekni mi jedno. Pověděla by jsi mi to, kdyby se tu neobjevil?"Maggie chvíli mlčela a sklonila pohled, ale pak jej opět zvedla a podívala se mu hrdě do očí.
"Ne….."špitla a vyběhla z místnosti.
"Tati, běž za ní,"ozvala se Beka.
"To ne," řekl rozhodně.
"To nebyla žádost,"procedila pevně.
"Siriusi, vím, že ji chceš trápit, ale ona jednou přestane doufat a už ji neuvidíš…tohle nechceš,"ozval se Remus. Sirius chvíli stál a vypadalo to, že neví jestli má jít nebo ne. Vždy jen vyšlápl a pak se zastavil.
"Kašli na hrdost," promluvil Harry. Sirius přikývl a vyšel ven z místnosti. Vešel do haly, ale tam stál jen Krátura a samolibě se culil.
"Kráturo, kam šla?"
"Krátura neví, kam šla vaše paní,"zachroptěl Krátura a uklonil se.
"Lžeš," vyštěkl. "Kam šla?" Krátura neodpověděl jen ukázal na domovní dveře. Sirius se otočil na podpatku a vyběhl ven. Rozhlédl se a spatřil postavu jak sedí na opěradle lavečky.Pomalu vykročil a zastavil se za ní.
"Já vím, že tam jsi," ozvala se, když tam stál už deset minut.Pomalu tedy přešel k ní. "Promiň" ozvali se oba stejně a rozesmáli se.Maggie seskočila z lavečky.
"Já budu mít svá tajemství a ty to musíš pochopit, nedokážu ti to říct a ani se o to podělit. Jsem už prostě taková,"
"Já to sice nechápu, ale budiš," řekl a přistoupil o krok k ní.Maggie přejel mráz po zádech,Cítila se jako tenkrát, když se k ní takto přiblížil poprvé.
"Víš ono…….."
"Ženská zmlkni na chvíli," zahučel, popadl jí za pas a přitáhl k sobě.Maggie mu omotala ruce kolem krku a vášnivě ho políbila. Cítila opět ty jeho rty, po kterých se jí tolik stýskalo. Přejel jí rukou po tváři a ona mu prohrábla vlasy. Cítila jeho doteky o tolik silněji než kdy dřív. Cítila jak se jí po těle rozlévá horko. Konečně se od sebe odtáhli.
"Tak po tomhle se mi stýskalo," špitla mu do ucha a jemně ho kousla.
"Já se z tebe jednou zblázním,"
"Já už jsem se zbláznila,"
"Jsi hrozná víš to?"zeptal se jí a znovu ji políbil.
"Vím,"zasmála se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama