22. Kapitola

1. listopadu 2011 v 0:27 | Maky
22.
I když se Maggie docela bavila tím ,že je zase ve škole už jí to začínalo trochu štvát. Dokonce překonala sama sebe ,když dobrovolně šla za Snapem a zeptala se ho jak je daleko s tím protijedem.Maggie si uvědomila ,že se tím docala dobře baví, když je závislá na něm,nechtěla být ,ale lektvary nebyly její silná stránka.Už se blížil Únor a ona už měsíc a něco chodila po bradavicích jako šestnáctiletá.Asi by to nepřežila,kdyby neměla oporu v Siriusovi za ,kterým chodila jak často mohla,to se jí bohužel vymstilo,když se jedné noci vracela do společenské místnosti a do své postele.Pomalu se plížila ,když v tom jí někdo drapl za rameno,Meg vyjekla , okamžitě vytáhla hůlku a pomyslela si "Jsem pořád dobrá, v tasení hůlky na mě nikdo neměl."pak se ,ale vrátila zpátky do reality, když zaslechla ten známí chladný hlas.
"Studentům není povoleno toulat se po chodbách,"
"Ježiši víš jak si mě vyděsil, málem jsem tě proklela,"
"Co tu děláš v tuhle hodinu?"řekl samolibě Snape.
"Do toho ti vůbec nic není takže mi dej pokoj,"zavrčela a chtěla odejít.
"Ty si myslíš ,že pro tebe školní řád neplatí?"pokračoval.
"Upřímně,myslím."
"Tak to tedy ne,za toulání po chodbách dostaneš školní trest."oznámil jí klidně.
"Bavíš se?Já sice vypadám mladší ,ale mé kouzelnické schopnosti jsou stále stejné?"řekla a pozvedla hůlku, "Takže nech těch srandiček a……
"Ale ,ale ,ale copak to tu máme?"zeptal se Brumbál,který vyšel ze stínu sousední chodby.
"Nic, jen tady Snape si ulevuje, chce mi dát školní trest."řekla pomalu Meg,ale nespustila pohled ze Snapea,kdyby pohled mohl zabíjet je mrtvej.
"A to dělá správně,"řekl Brumbál.
"No…."Maggie poklesla brada a jen vyhrkla "COŽE? Asi jsem špatně slyšela?"
"Ne z vaší reakce soudím, že jste slyšela dobře."
"Néé ,Albusi to mi nemůžete udělat,chováte se jako můj otec,ale vychovávat už opravdu nepotřebuju"začala kňourat.
"Mohou se tak zlepšit vaše vztahy."pokračoval Brumbál.Snape se jen škodolibě smál.
"A teď ,když mě omluvíte musím jít,"řekl a zmizel v další chodbě.
"Tak jsi slyšela zítra v osm u mě v kabinetě."řekl samolibě.
"Co zítra to ne to mám….."
"Pokud máš nějaké rande s tím zablešenčem tak to jsem jenom rád,"přerušil ji a odešel do leva dál chodbou ,asi hledal dalšího ,aby Meg nebyla na ten trest sama.
"Idiot,"řekla do ticha a vyrazila opačným směrem.
"A to jsem slyšel,"ozvalo se v dáli.
………
V osm hodin vkráčela do kabinetu a posadila se.
"Jdeš pozdě,"řekl aniž by zvedl hlavu od domácích úkolů.
"To já schválně,"procedila.Dvouhodinová práce ,kdy vyměňovala lák v jeho lahvích ve kterých plavalo cosi a ona se ani nesnažila zjistit co to je,byla v pohodě až na menší hádky,urážky no prostě jako obvykle.Do společenky došla kolem jedenácté a strašně smrděla jakýmsi sajrajtem,který se prý omylem zvrhl ,ale ona si stejně myslela svoje.I když na to nesahala protože používala hůlku stejně si to už nechtěla zopakovat.Všichni čtyři na ni čekali ,ale ona se šla umýt a pak až jim to začala vyprávět.Neuniklo jí Ronovo zklamání,který si nejspíš myslel ,že zase prolítla vzduchem nějaká ta rána a on se bude mít zase čemu smát.
…..
Příští den ráno,v pátek 11. února, se Meg nemohla donutit vstát z postele,byla unavená a nevěděla z čeho.Celková nálada se rovnala bodu mrazu a nikdo ji nedokázal aspoň trochu zvednout náladu.To se ovšem podařilo rychlému poslu,který jí v hodině Obrany proti černé magii,donesl dopis ve ,kterém stálo ať po hodině přijde,že mají ten lektvar.Po hodině zůstali ještě v učebně.Maggie jim to oznámila a mladší pokračovali na další hodinu a vysvětlili ostatním spolužákům,že Margareth musela odcestovat za nemocnou babičkou a nastoupí do Kravalu,zatím co ona a Sirius se vydali do Brumbálovi pracovny.Zaklepali a vešli.Vevnitř byl jen Albus a Snape s lahvičkou ,ve které byla křiklavě zelená tekutina.Nevypadala zrovna zdravě a Maggie jen doufala, že se jí nepokusí otrávit, ale tuhle myšlenku okamžitě zapudila,když si uvědomila ,že Brumbál by to nedovolil,no aspoň doufala.
"Dobré dopoledne,"pozdravil je Brumbál vesele.Oni jen kývli.
"Tak konečně jsme přišli na to co to způsobilo a máme na to protijed,"pokračoval, "takže Meg nazdraví."podal jí lahvičku.Maggie ji opatrně vzala a moc se jí do toho nechtělo.Zhluboka se nadechla a hodila to do sebe.Větší humus nikdy nepita ,bylo to tak hořké,že měla pocit jakoby se z jejího jazyka stala škrabka a unikl jí i úšklebek.
"Tak co?"zeptal se Albus.
"Je to hnusný."řekla.
"No jo ,ale mě spíš zajímá jak se cítíš,"
"Necítím,žádnou změnu."
"No tak to je zlé,asi jsme to špatně namíchali,"Najednou se Meg začala cítit nějak divně,začala se jí motat hlava a strašně pálit oči.
"Promiňte,"ozvala se a zatřepala hlavou, "Myslím ,že asi omdlím."vzápětí se jí podlomila kolena a ona se zhroutila k zemi.
……..
Maggie se probrala a ležela v měkké posteli.Zatřepala hlavou a posadila se.Ležela na ošetřovně.Okamžitě vstala a šla se podívat po nejbližším zrcadle.Podívala se a s radostí zjistila ,že je zase jako dřív.Usmála se a chtěla se obléci, když v tom.
"Kampak si myslíte, že jdete?"ozval se přísný hlas madam Pomfreyové.
"Je mi fajn….jak dlouho tu ležím?
"Asi 20 minut."
"Děkuji vám za ošetření,ale půjdu."
……….
Maggie se rozhodla ,že nastoupí až v pondělí a užije si zítřejšího svatého Valentýna ,kdy se jde do Prasinek.I ona tam měla namířeno.
V sobotu ráno vyrazila do Prasinek ,kde se jakože měla setkat s profesorem ,který ji nahradil a popovídají si.Oba seděli u Tří košťat,když se najednou dovnitř vhrnuly snad celé Bradavice.Harry s Ginny ,Ron ,Hermiona a Beka se k nim posadili nikdo je nevnímal,ostatní měli dost starostí s tím aby chytili místo.Začali si povídat o všem od volného času a školy až po Snapea a famfrpál ,na toto téma se začal Hermiona ,Rebeka a Sirius začali nudit zatím co ostatní se zaníceně bavili o taktikách.
"Promiň zlato ,mi tě tak nějak vyšoupli co?"řekla Meg a provinile se podívala.
"No ni já myslím ,že to rozpustíme ne.Já s Ginny ještě něco máme a jak vás dva pozoruju asi taky,"promluvil Harry a šibalsky se podíval na starší část osazenstva.
"Asi ano,"řekla Hermiona a zvedla se ,následována ostatními až se konečně dostali ven.
"Beko,Harry můžu s vámi ještě mluvit než mi zmizíte?"zeptala se Meg.
"Jo jasně," zavolali a přiřítili se k ní.Odešli kousek dál ,když v tom se přihnala stará vetchá stařenka ,které muselo být nejméně 150 let a začala křičet.
"Co se děje?"zastavila ji Meg.
"Ale drahoušku jenom bubák jenže já jsem už stará a nezvládnu ho,"zaskřehotala a ukázala na dům ze kterého vyběhla.Maggie si vzdychla a otočila se na ostatní.
"Jdu tam,"usmála se na stařenu a vyšla.
"Počkej jdeme taky."vykřikli a rozběhli se za ní.Stařenka je zavedla do domu ,vešli do úzké chodbičky a poté do obývacího pokoje, tam jim ukázala skříň.Maggie se podívala na ostatní v naději ,že by snad oni, ale když viděla jejich pohled rychle jí tato myšlenka opustila.
"No tak fajn,"dodala si odvahu ,protože tyhle bubáky neměla ráda, vzala za kulovitou kliku skříně a otevřela,poodstoupila.Ze skříně se vysoukala zakuklená osoba se sinalou pletí a upírala na ni své červené oči.
"Vypadněte odtud,"křikla na ně.
"Cože ,proč je to jen……"
"Tohle není bubák. Voldemort je to poslední čeho se bojím ,tohle je pravej ,tak vypadněte,"Beka a Harry se otočili ,ale cestu jim zatarasili Smrtijedi.
"Ty jsi ,ale chytrá čarodějka,"řekl jakoby přátelským hlasem.Maggie si povzdechla.
"Copak nejde se odtud přemístit ?"pokračoval.
"Ale to ne, jen mě štve ,že jsem se nechala takhle hloupě chytit,jsem moc velký lidumil ,měla bych toho nechat,"
"Ale né až tak úplně,"dodala ,když zahlédla ve Voldemortových očích jiskřičky naděje.
"Ušetřím tvou otázku Co zase chci a rovnou ti odpovím.Chci ,aby ses ke mně přidala."
"Ale no tak Voldy, přestaneme si hrát?řekla znuděně. "Já moc dobře vím,že chceš tu knihu,nic jiného ,až ji budeš mít tak mě zabiješ,jen mě využiješ jako ostatní a taky pochybuju ,že ze mě uděláš nástupce ,když se snažíš o nesmrtelnost a tady tihle bobečci ti to baští."ukázala na Smrtijedy za sebou.Voldemortovi očividně došli slova a proto jen pronesl "crucio "Meg se zašklebila a padla na kolena,ale ani nehlesla.
"Nechte ji,"vykřikla Beka a udělala krok,Harry ji ze zadu chytil za hábit a zadržel.
"Ale ,ale copak to tu máme další Potter.Vy se množíte to je strašný,"otočil se na Rebeku.
Nevšímej si jich Vody oni ji nemají,"vyštěkla Meg a znovu se postavila.
"Víš co mě štve ,že jsi mi o své dceři neřekla, ale to dokážu přežít,mám jen jednu otázku,"promluvil znovu k Meg.
"Jen jednu Voldy?"pronesla sarkasticky.Voldemort to ignoroval.
"Jak ti mám říkat.Znám tě jako Greyovou,Potterovou a v poslední době Brownovou a tvá dcera je ještě Greenová nebo snad Blacková no co pověz?"obcházel ji.
"Ještě ne ,ale až se to stane budeš první kdo dostane oznámení,"řekla ledově. "A jinak pro přátele jsem Meg,pro tebe né ty svině.",ale za tuhle poslední větu si opět zasloužila crucio."Maggie vstala,otřepala si prach z kalhot a naprosto klidným hlasem promluvila.
"Voldy ráda jsem tě zase viděla,ale musím jít,je Valentýn tak chápej ,až budeš projíždět zastav se na čaj."Využila Voldemortova jistého zaskočení a křikla na Beku.
"Pojď sem ,vypadneme odtud,"Rebeka pochopila a stoupla si k ní čelem chytili se rukama nad hlavou udělali půloblouk směrem ke stěně a spojili všechny čtyři ruce načež se mezi jejich prsty začala objevovat zlato modrá záře,která se zvětšila až do velikosti medicinbalu.Zapřeli se nohama a mrštili koulí na protější zeť.Ozvala se ohlušující rána a všechno kolem zahalil prach a po zemi se váleli cihly z rozdrcené zdi.Maggie popadla Harryho a Rebeku za ruce a vyběhla ven.Akorát se stihli sehnout před kouzlem vyslaným jedním Smrtijedem ,který se vzpamatoval jako první.Pak už Meg jen slyšela další ránu a něčí křik,zhroutila se k zemi a omdlela.
……….
Maggie ležela na měkké posteli,usmála se ,protože si myslela ,že je na ošetřovně,ale když otevřela oči spatřila tmavou ponurou místnost s rozbitým nábytkem a zatlučenými okny ,rozhodně to nebyla ošetřovna.Maggie se rozhlédl ,ale pak se zmohla jen na otrávené.
"Ale né,"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama