21. Kapitola

1. listopadu 2011 v 0:27 | Maky
21.
Maggie se ráno probudila časně ,sedla si na postel a koukala do blba.Žaludek se jí obracel a ona zase znovu cítila to vzrušení před zápasem.
"Meg jsi v pořádku."ozvala se najednou do ticha Hermiona.
"Cože-jo to je jen nervozita,nikdy jsem si nemyslela ,že to znovu budu cítit."odpověděla Meg.
"Jo to znám,dnes to nebude nic moc Harry s Ronem bývají taky takový……mimo,"Maggie se jen uchechtla ,vstala a šla se převléct.Počkala na Hermiona a Rebeku,která se vzbudila hned po nich a sešli dolů do společenské místnosti, tam už na ně čekal Harry s Ronem.
"Připravená?"zeptal se Harry.
"Fyzicky jo,psychicky ani náhodou,"
"No tak půjdeme na snídani co říkáte?"ozvala se Beka , všichni vyšli ze společenky a zamířili do Velké síně.Jediné co Meg věděla jednoznačně bylo to že chce Zmijozelu natrhnou prdele a to se jí díky zápasu proti nim splní ,tedy aspoň v to doufá.Ve Velké síni se posadili ke stolu ,ale jediný kdo jedl byla Hermiona a Rebeka.Harry jen popíjel čaj a Ron byl celý bílý,Maggie píchala vidličkou do slaniny.
"No na vás je teda pohled."uchechtli se.Meg se jen zmohla na úsměv ,který jasně říkal "neprovokuj. "Harry se ohlédl ke zmijozelskému stolu a s úsměvem zjistil ,že na tom jsou stejně jako oni.Najednou se přiřítil Fred s Georgem a posadil se vedle nich a v závěsu za nimi Ginny a Katie Bellová.Maggie si najednou uvědomila co děla zvedla hlavu a pronesla.
"Vždyť na nás stejně nemají ,tak co se tu trápíme,"
"Jooooo"vykřikl jednohlasně Fred a George.Tím se nálada docela uvolnila.Maggie se uklidnila a najednou vystřelila z místa.
"Kam běžíš,"volal za ní Harry, "za chvíli začíná zápas,"
"Běžím si pro polibek pro štěstí a neboj já to stihnu,"houkla na ně a vyběhla z Velké síně.Všichni jen zakroutili hlavami a rozesmáli se.Meg běžela,schody brala po třech až celá udýchaná přiběhla ke kabinetu.Zaklepala a čekala.Hned jakmile se otevřeli dveře Meg se mu vrhla kolem krku,jaké ale bylo její zděšení ,když zjistila ,že nevisí kolem krku Siriusovi ,ale Brumbálovi.Okamžitě se pustila a myslela ,že se hanbou propadne zatím co Brumbál se usmíval a zdálo se, že se i červená.
"Promiňte Albusi ,já…….nechtěla jsem byl to omyl" zakoktala se Meg a všimla si Siriuse ,který se div nedusí tlumeným smíchem.
"To nevadí mám rád takové omyly,"prohodil pobaveně, "A teď ,když mě omluvíte Maggie,musím jít na zápas a pokud se nepletu vy hrajete taky ,tak to tu neprodlužujte"usmál se na ně a odešel.To už Sirius nevydržel a rozesmál se nahlas, když se uklidnil zeptal se.
"Co vůbec potřebuješ?"
"Já jen……."začala , přiblížila se k němu a políbila ho. "Pro štěstí"
"No ,ale musím letět a doufám ,že tam budeš?"Sirius na ni stále nevěřícně koukal ,přikývl a pomyslel si ,že tohle udělala naposledy ve škole před zápasy.Meg se usmála a vyřítila se z kabinetu.Že si to pořád pamatuje,podivil se a vyšel za ní.
………..
Maggie se přiřítila do šaten a rychle se převlékla,když přišel Harry.
"Myslím, že na nás nemají.Jsme velice silný tým a ve velice dobré kondici, ale teď ještě pár rad.Meg nerad ti to říkám ,ale půjdou po tobě ,viděli tě na tréninku a pokusí se tě co nejrychleji zbavit.Frede ,Georgi vy víte co máte dělat.Ginny ,Katie hrajete všichni a nesnažte se dát gól za každou cenu ,radši opatrně a spolupracovat a Rone,hlavně klid."
"Tak to se neboj k němu se camrál ani nepřiblíží,"prohodila pobaveně Ginny.Najednou se ozvalo ohlášení a všichni věděli,že už jdou na to.
"Připraveni?"zeptal se ještě Harry.
"Jako nikdy předtím."řekla Maggie a ještě špitla ,aby to slyšel jen Harry, "Zase po boku Pottera."Harry se na ni usmál a všichni vyletěli ven.Lee Jordan začal komentovat zápas.
"A máme tu Nebelvírský tým.Já osobně chci vidět výkon nového hráče,protože jak jsem viděl a taky slyšel Zmijozelští z ní mají bobky u zadku."ze Zmijozelské tribuny se ozvalo hlasité zabučení a profesorka McGonagallová dělala jako by ho neslyšela.
"Ano a camrál se ujímá Bellová ,vyhnula se potlouku a přihrává Weasleyové a ta udělala krásnou kličku kolem kapitána Zmijozelského družstva a dává GÓL,tak rychlé skórování jsem ještě neviděl."Z nebelvírské tribuny se ozval ohlušující křik.
"Ano a máme tu další útok na zmijozelskou bránu.Brownová letí sama na brankáře ,přihrává Weasleyové ta jí háže camrál zpět a Oooooo,Brownovou zasáhl potlouk od jednoho z odrážečů a camrál se ujímá Zmijozel………
"Dosavadní skóre je 50:30 a Nebelvír vede…..
"Weasleyová útočí na bránu ,přihrává Bellové a ta zase Brownové,je vidět ,že odrážeči opět míří na ni,ale ona se jim obratně vyhla a dává gól.To co ona předvádí na koštěti to jsem ještě nikdy neviděl."…………..
Harry už notnou chvíli kroužil nad hřištěm,ale kdykoliv zahlédl zlatonku okamžitě se mu ztratila.Jednou už ji skoro měl ,ale zasáhl ho potlouk.Malfoye měl pořád za zadkem a nemohl se ho zbavit,pak už jen z nudy se spouštěl dolů jako že vidí zlatonku a nechal Malfoye ho předběhnout pak to zastavil a sledoval ho,ale když to udělal naposledy a zastavil se zlatonka mu přeletěla přímo před nosem.Okamžitě za ní vyrazil,toho si všiml i Malfoy a v domnění,že si z něj zase dělá srandu nepronásledoval ho.Harry se řítil velkou rychlostí asi metr na zemí.Najednou se zlatonka otočila. Harry to nečekal a na chvíli ji ztratil.Pak ji zase objevil jak se třepetá u Malfoyově nohy a ten se na něj kření.Harry jakoby nic letěl k němu.
"Copak Pottere,vadítí že tě nesleduju,promiň ,ale už mě to nebaví.Harry s hrůzou sledoval jak se zlatonka pomalu přesunula k Malfoyově uchu ,ale nedal na sobě nic znát jen se pomalu přibližoval.
"Hele Pottere tvoje blízkost je mi dost nepříjemná a jestli i chceš něco říct ,pochybuju ,že tě někdo kdo mně mě uslyší.Tak co chceš."vypálil a provrtával Harryho pohledem.
"Tohle křikl Harry a vystřelil ruku k malfoyovu uchu a mezi prsty se mu zmítal malý míček.Malfoy vytřeštil oči a Harry se na něj šklebil,pak jen procedil.
"Díky."Teprve teď si všimli,že chytil zlatonku a ozval se ohlušující křik.
"Harry Potter chytil zlatonku,bohužel nikdo nemá potuchy jak,ale Nebelvíru to očividně nevadí.Konec zápasu skóre je 220:50 ,Nebelvír vyhrál,"ukončil to Lee a začal jásat do mikrofonu,ale profesorka McGonagalová mu ho sebrala ,tak začal řvát s ostatními tišeji.
Zbytek týmu se snesl na zem a obklopil Harryho.
"Tak tohle bylo něco ,škoda že jsem neviděl Malfoyův ksicht."vřeštěl Fred.
"Nikdo neví jak jsi to dokázal,"přidal se George.
"Moc pěkný Harry,"řekla Meg a usmívala se.
"Však vy jste byli taky skvělý,jak jsem vyděl některý s těch vašich gólů…
…………
V nebelvírské věži byla samozřejmě oslava.Maggie se cítila jako tehdy a byla ráda ,že si to mohla zase zopakovat i když naposledy.Všichni slavili a Harrymu nedali pokoj tak dnes už nejmíň po sté vykládal jak chytil zlatonku.Kolem jedenácté se ,ale vypařil.Meg se po něm šla podívat a našla ho s Hedvikou v ložnici.
"Harry co tě trápí,vždyť jsme vyhráli,"optala se starostlivě.
"Ale to nic,"
"Harry…….jsem tvá teta mě můžeš všechno říct a protože se chovám jako puberťák můžeš to říct aspoň kamarádce ,když né tetě.Tak co si vybereš."Harry se usmál.
"Radši tetu,"
"No tak povídej,"vybídla ho.
"Víš já…."zasekl se,ale pak se rozhodl to vybalit. "Jak se někdo může zamilovat do sestry svého nejlepšího kámoše."Maggie se rozesmála.
"No myslím ,že nejsem zrovna ta pravá osoba."Harry ji nejprve nechápavě pozoroval a pak si uvědomil ,že Sirius miluje sestru svého nejlepšího kamaráda.
"No jo vlastně,"uchechtl se.
"Ale vždyť Ron to ví a s Ginny chodíš dýl,tak co to řešíš teď?"optala se nechápavě.
"Asi máš pravdu jen mě to tak napadlo,"Maggie si ho k sobě přitiskla a obejmula.
"Tak pojď dolů slavit."Harry se rozhodl ,že se v tom nebude stále pitvat a půjde za ní."
Meg se vytratila kolem jedenácté a šla za Siriusem,kde zůstala až do rána.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama