13. Kapitola MB

10. listopadu 2011 v 20:52 | Maky
13.

V kuchyni na Grimmauldově náměstí, panovala uvolněná nálada.Omladina se vyhnala spát a po dlouhém brebentění se podařilo zbavit i Freda a George, kteří se neustále oháněli tím, že už jsou plnoletí, ale jeden jediný pohled jejich matky a byli v trapu.Zůstalo tu jen pár lidí.Pan a paní Weasleyovi,Brumbál, kterého museli donutit, Remus, Tonksová,Snape(bohužel, chtěli se ho zbavit, ale Brumbál řekl, že když tu má zůstat on tak Snape taky)Kingsley,Maggie, Sirius a k Mollyně nespokojenosti, uzlíček čehosi co vypadalo jako staré hadry a všichni nepochybně věděli, že je to Mundugus a ještě pár lidí.Nikdo Fletcherovi nevěnoval pozornost, protože stejně spal a nevzbudil by ho ani sám Voldemort.Všichni měli skleničky a v nich se převalovala ohnivá whisky.
"Brumbále?"ozvala se Maggie.
"Ano?"zeptal se Albus a podíval se na ni skrz půlměsícové brýle.
"Kdo místo mě, ty tři měsíce učil?"Brumbál se na ni usmál šibalským úsměvem.
"Aha,"zašklebila se Meg. "Počítám, že studentům udělám ohromnou radost."Podívala se na levou stranu stolu a spatřila Siriuse s Remusem, jak se jako malé děti krčí u stolu a střílí papírové kuličky po Snapeovi.Sirius se zařehtal, když trefil Snapea do oka.
"Bavíš se dobře Blacku?"vyjel na něj ledově a propaloval ho pohledem.
"Jo velice dobře, díky za optání,"zakořenil se Sirius a Remus ho v tu chvíli trefil doprostřed čela a smíchy se málem skácel pod stůl.Tonksová se podívala na Maggie a obě si ohromně porozuměli.Jsou jako děti.
"Víte co mě napadlo?Za rok se můžeme zbavit Voldyho."pár očí se na ni podívalo, nikdo sebou netrhl, protože osloveni Voldy jim připadalo spíš k smíchu než aby se ho báli. Maggie se smíchem pokračovala. "Dáme mu místo učitele obrany proti černé magii."V tu chvíli se pár lidí málem udusilo a všichni jako jeden zvedli hlavu.
"To místo je prokletý, když mu ho dáme za rok se ho zbavíme, jako většiny profesorů."všichni se rozesmáli.
"Škoda, že ho nedali tobě Srabusi, už dávno by byl od tebe pokoj,"nenechal se dlouho čekat Sirius.
"Ha vtipný jako obvykle co?"řekl Snape a posměšně se ušklíbl.
"No považte.Já jsem na učitelském místě nebyla ani rok.Stále jsem byla někde zavřená nebo jsem něco vyřizovala….."
"A nebo jsi byla v bezvědomí," doplnil Remus jakoby nic.
"Nebo…jednou taky mrtvá,"šeptla zastřeným hlasem. "Teď mi prokletí dává šanci, abych ten jeden rok doučila a pak mě taky pošle do………pryč," doplnila po chvíli, když jí nenapadlo lepší slovo. "Když jsme u Voldemorta.Nezdá se vám, že je nějak klid?"
"Copak nemáš co dělat?"zeptal se ironicky Snape.Maggie ho ignorovala. "Mě se to nelíbí.Je to jako…..Ticho před bouří."
………..
Ráno bylo naprosto klidné až do té doby, než se z kuchyně ozval křik a ten v zápětí přehlušila Siriusova matka.Maggie obrátila oči v sloup.Co se zase děle, pomyslela si a seběhla schody ze svého pokoje.Proběhla halou a jediným pohledem umlčela řvoucí "dámu".Sešla poslední schody do kuchyně a otevřela dveře.
"….ne to tedy není jasné."křičela paní Weasleyová na své dva syny.V tu chvíli se do debaty přidal i Ron.
"Mami, ale v tomhle nám nemůžeš bránit.Už jsme plnoletí a po školeni můžeme dělat co chceme."řekl pevně Ron.
"Ne to tedy nemůžete.Já to nedovolím."křičela dál.
"Ale my chceme pomáhat, bojovat a konečně se zbavit Voldyho."vložil se do toho George.Maggie sykla a věděla, že to neměl říkat.
"GEORGI WEASLEY,"zahřměla a jakoby se zvětšila "Je to Pán všeho zla, nejmocnější černokněžník, celý svět se ho bojí….Ty-ty nemůžeš mu říkat …"zasekla se, ale pak se zhluboka nadechla. "….Voldy, není to tvůj kamarád ze školy.Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit je mocný kouzelník a ten kdo mu říká ….tím divným jménem je naprostý blázen."poslední slovo zakřičela a posadila se na nedalekou židly.George vycítil, že se má stáhnout, udělal krok a schoval se za nejbližší židly.Maggie si odkašlala a Molly k ní vzhlédla. Po chvíli si uvědomila co řekla a omluvně se na ni podívala
"Mami, ubíháš od tématu," vložila se do toho Ginny a postavila se k zbylým bratrům.
"No to ne,"řekl Harry, který stál u dveří a Maggie si ho ani nevšimla.
"Co si myslíš Harry, že ty budeš nasazovat krk a já budu doma sedět a plést svetry?"vyjela Ginny a dloubala ho prstem do hrudi.Do toho se vložila ještě hádka mezi Molly, Ronem a Fredem.Maggie se rozhlédla po celé místnosti a uviděla Rebeku, jak se k ní nenápadně blíží a chce taky říci svoje k této debatě.Sirius k Maggie přistoupil zezadu a něco jí šeptal do ucha, ale ona nic neslyšela přes četné hlasy.Zašklebila se, zhluboka nadechla.
"TICHO!"zakřičel Sirius dřív než to stihla ona.
"Díky,"vydechla Maggie. "Mohl by mi někdo říct co se tady děje?"
"Týká se to členství v Řádu,"odpověděl Ron dřív než to stihl někdo jiný.Maggie zbledla.Molly se postavila a podívala se na Maggie.
"Meg, jsi přece taky matka, tak něco pověz."Maggie si sedla na nejbližší židly a na chvíli zavřela oči.Moc dobře věděla, že jí Rebeka upřeně pozoruje.Otevřela oči a na nikoho se nepodívala,zhluboka se nadechla a dala si na čas než promluvila.
"Nebudu lhát, že jsem to nečekala.Už dva roky čekám otázku ohledně členství.Bohužel Rebeka je spíš po svém otci, takže i když jí to zakážu, prokleji ji, uvězním, tak stejně najde způsob jak se dostat do řádu.Nechci, aby mé dítě žilo v nebezpečí, ale já jí věřím.Je to velice dobrá čarodějka a má v sobě trochu Potterovské krve, takže Voldemort bude mít velké potíže ji dostat, jako ostatní Pottery,"usmála se a uslyšela i Harryho uchechtnutí."A do té doby se ho snad zbavíme.Já ji budu podporovat ať se rozhodně, nahánět Smrtijedy a bojovat proti zlu nebo si otevře krámek se zeleninou."ukončila to Maggie a raději se nedívala na Molly, která v ní hledala oporu.
"Já říkám to samé,"vložil se do toho Sirius a podíval se na Rebeku, která se tvářila ohromeně, ale spokojeně. "Jsi napůl Black a napůl Potter, takže Smrtijedům pěkně zavaříš."usmál se.Rebeka vyšla ke svým rodičům a každého políbila na tvář.
"Díky,"špitla.
"A co se týče Harryho," promluvila znovu a trochu energičtěji a zvesela.Harry sebou trhl, nečekal, že bude mluvit i o něm.Paní Weasleyová se ptala na názor matky, čekal že se bude mluvit jen o Bece.Potěšilo ho to.
"Je to skvělý kouzelní a pravý syn svých rodičů.Připadá mi moudré, aby vstoupil do řádu, aby mu pomohl a ochránil ho.Je na Voldemortově seznamu jako první.No a tímto ukončuji tuto debatu."řekla a zvedla se ze židle podívala se na Molly a usmála se na ni. "Je to jen na tobě a Arturovi.Vím, že se je snažíš chránit a já to chápu."
……..
Maggie stála před třídou.Byla naplněna tolika pocity.Byla šťastná, že je zase zpátky a že má hned první hodinu nebelvírské a zmijozelské sedmé ročníky.Otevřela dveře a vešla do místnosti.Nikdo ani nedutal, ale když si všimli kdo přišel z nebelvírské části se ozývali výkřiky a proslovy typu, no konečně.Maggie se začala vyptávat co dělali s profesorem Snapem a nálada se trochu uvolnila.Napsala na tabuli kousek zápisu a otočila se zpět ke třídě.Po místnosti letěla vlaštovka a studenti se mezi sebou bavili.Maggie se podívala na vlaštovku, která se k ní třepetavě blížila a foukla.Vypadalo to, že ji chce jen odfouknout, ale od úst jí vyšel ohromný plamen, jako z chřtánu nějakého draka.V tu chvíli se studenti narovnali v lavicích a vyděšeně koukali, jak se zuhelnatělá vlaštovka snáší k zemi.
Neměla bych se tolik předvádět, pomyslela si Maggie dopisovala zápis.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama