11. Kapitola

1. listopadu 2011 v 0:18 | Maky
*** Bradavice
"To by mě zajímalo koho budeme mít na obranu?"zeptala se Hermiona když si naše trojka sedala k nebelvítskému stolu a zadívali se na učitelský stůl.Byli tam všichni.Ředitel školy Brumbál ,Kratiknot ,Hagrid ,který se na ty tři zubil a další učitelé ,ale bohužel i nejméně oblíbený Snape,který se od onoho letu vzduchem už neobjevil
,tu seděl a pozoroval Harryho svým pohledem co může zabíjet.
"No mě by to taky zajímalo"řekl Ron ,ale v tom vešla profesorka McGonagalová a za ní houf nových prvňáčků ,kteří za ní cupitali.Harrymu utkvěl pohled na jednom nově příchozím o kterém by se sotva dalo říct prvňáček.Šla tam dívka asi v Harryho věku a jak si všiml byla velice pohledná její dlouhé,kudrnaté černé vlasy měla až po pás stažené ve slušivém uzlu a nádherné modré oči kontrastovaly s vlasy.Celý houf se zastavil před učitelským stolem a všichni s napětím očekávali co se bude dít jen ona dívka se rozhlížela po velké síni jako by někoho hledala.Profesorka McGonagalová si odkašlala a začala mluvit
"Slečna Rebeka Greenová k nám přestoupila z jiné školy a ."Profesorka chtěla ještě něco říct,ale v tom se rozrazily dveře a do síně vtrkla vysoká postava v černém plášti s kápí na hlavě.Všichni sebou trhli ,protože osoba připomínala Smrtijeda až na to že neměla masku.Přešla celou síň a jak míjela jednotlivé studenty tak si všichni div nevykroutili krky jak se otáčeli ,aby viděli zakuklenci do tváře.
"Kdo to k sakru je,že by učitel"vřískl Ron.
"To nevím ,ale Smrtijed nás už učil tak aspoň víme do čeho jdem"uchechtl se Harry.
"To není vtipné Harry"rozčilovala se Hermiona"Myslíš ,že by Brumbál dovolil ,aby nás učil."
Mezitím postava přešla celou Velkou síň obešla profesorský stůl a sehnula se k řediteli a něco mu šeptala.Brumbál se usmál a ukázal volné místo.
"To snad ne on je to vážně nový profesor"vyděsil se Ron.
"Profesorka Rone."opravila ho Hermiona a zeširoka se usmívala.
"Cože"vyhrkli oba kluci a prudce se otočili ,až ji ruplo za krkem.Opravdu, zakuklenec přešel k volnému místu rozhlédl se po celé síni a sundal kápi.
"Ty vole ,Meg"ulevil si Harry a Hermiona ho sjela káravým pohledem.Maggie si sedla a její krásné,rozpuštěné, uhlově černé vlasy ,které jak vypadalo zdědila celá Potterovic rodina,lemovaly její snědý obličej ,oproti Snapeovu ,který vypadal,že pukne zlostí.
"To je sranda,sledujte Snapea.Nejdřív mu obranu vyfoukl Lupin ,ale teď když mu ho sebral i někdo s Potterovic klanu ten musí puknout."chechtal se Harry.
"Co"vykřikla Hermiona a Ron současně, až se všichni ohlédli.
"Co co"optal se Harry.
"No to s tím klanem"řekl naštvaně Ron.
"Cože já vám to neřekl"zeptal se jakoby udiveně Harry.
"No neřekl asi si se zapomněl zmínit"dodala rozhořčeně Hermiona.
"Pak vám to povím teď tu není vhodná chvíle"řekl Harry.
"No tak dobře,ale hned jak budeme ve věži tak nám to povíš že ano"optal se Ron.
"Jo jasně ,ale teď chci vědět kam zařadí tu pěknou holku."řekl Harry a otočil se.
"No jo"přitakal Ron.
"Chlapy"špitla si pro sebe Hermiona a také se zadívala směrem k moudrému klobouku.
Bylo ještě několik prváku než přišla řada na ni.
"Rebeka Greenová"slyšeli hlas McGonagalová a dívka přistoupila k trojnohé stoličce a nechala si nasadit moudrý klobouk.Rebeka seděla a zaposlouchala se co jí moudrý klobouk v hlavě říká.
"Jsi velice ctižádostivá,ale taky hrdá a statečná .Máš v sobě krev těch nejlepších rodin v kouzelnickém světě.Můžeme od vás čekat velké věci.Nevím nad čím stále přemýšlím je to jasné .Tvá nová kolej je Nebelvír"a poslední slovo klobouk vykřikl na hlas.Všichni u Nehelvítského stolu propukli v jásot a vítali novou studentku.Rebeka zamířila přímo k Harrymu jako by tu sedávala vždycky.
"Ahoj já jsem Rebeka Greenová"pozdravila dívka a na všechny se usmála krásným úsměvem.
"Ahoj "opětovala pozdrav Hermiona ,která se první vzpamatovala a chystala se také představit ale Rebeka ji zastavila.
"Já vás všechny znám"a na důkaz špitla.
"Jsem pod ochranou řádu"špitla skoro neslyšně,aby je nikdo to nikdo jiný nemohl odposlouchat.V tom se zvedl Brumbál a začal mluvit.
"Máme za sebou zařazování a proto bych vám chtěl přestavit vaši novou učitelku obrany proti černé maggii .Profesorku Maggie Greyovou."
Maggie se postavila a všichni se nejistě rozhlédli ,ale potom zatleskali.
Maggie se posadila a usmála se na Harryho,Rona a Hermionu.Zdálo se jim že také mrkla na Rebeku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama