Říjen 2011

Kapitolovky

31. října 2011 v 23:57 | Maky

Info: Co se stane, když se vrací neznámí příbuzný o kterém nikdo nevěděl. Jak dokáže zamotat hlavu jednomu muži a proč je kolem ní tolik tajemství. Proč se tak dlouho skrývala? Byla to slabá žena a teď se s ní postupem času stává bojovnice. Maggie toto jméno bude brzy nahánět strach i samotnému Voldemortovi. Proč? Čtěte a uvidíte.
Doba: Navazuje na Harryho 5. ročník, ale s knihami nemá nic společného.¨
Druh: Kapitolovka - Dokončená
Žánr: dobrodružné, romantika, akce, místy temné
Postavy: AUTP Maggie Greyová - Potterová, Rebeka ???, Sirius Black, Remus Lupin, Trio, Voldy a Smrtijedi, Fénixův řád
Upozornění: Má prvotina
Info: Druhé pokračování povídky MG-P
Doba: Navazuje na Harryho 6. ročník + (nemůžu prozradit čtěte)
Druh: Kapitolovka - Nedokončená
Žánr: Dobrodružné, romantika, a ještě více akce :-D
Postavy: AUTP Maggie Greyová - Potterová, Rebeka ???, Sirius Black, Remus Lupin, Trio, Voldy a Smrtijedi, Fénixův řád
Upozornění: žádné
Info: Jelikož jsem si Maggie docela oblíbila je tu další povídka, Tentokrát z jejího pobytu v Bradavicích a jak to vlastně všechno začalo. I Bradavice jsou někdy nebezpečné. Pokud váš největší nepřítel je ve vaší koleji.
Doba: Pobertové
Druh: Kapitolovka - Nedokončená
Žánr: dobrodružné, romantika, humor
Postavy: Pobertové, Maggie Greyová, Lily Evansová, Severus Snape,….
Upozornění: Přidávám jen málokdy.
Info: Co se stane, když se najednou do vašeho pokoje přemístí smrtijedi? Jaké to poté bude žít v kouzelnickém světě o kterém jste byly přesvědčeni, že neexistuje. Jaký bude život mudly mezi kouzelníky. Co když si s vámi osud zahrává a stanete se nejžádanějším zbožím na trhu? Není to vše jako v knížkách, je to mnohem horší a co když jsou i někteří lidí úplně jiní a vy si k ním razíte cestičku? Dokážete v těchto zlých časech milovat? Není to lehké že?
Doba: Konec Harryho 5. ročníku a dál. V duchu knih.
Druh: Kapitolovka - Dokončená
Žánr: temné, romantika, dobrodružné
Postavy: AUTP Eleanor Clainová, Severus Snape, Trio, Fénixův řád, Voldemort a Smrtijedi
Upozornění: Některé informace, budu později čerpat i ze 7. dílu
Info: Staří známí pobertové. Co se bude dít, když se dají dohromady Poberti a Lily s kamarádkami…….. výbuch - ví bůh
Doba: Poberti 7. ročník
Druh: Kapitolovka - Nedokončená (a asi dlouho dokončená nebude:-D)
Žánr: Humor
Postavy: Pobertové, Lily Evansová a její tři spolubydlící
Upozornění: Povídku píši společně s Nikou a Ililik (Teď už jen s Nikou)
Info: Svět je po válce. Všichni, kdo bojovali na straně dobra jsou mrtví. Voldemort roztahuje svůj teror do celého světa. Všude je strach a beznaděj. Jediný kdo stále bojuje je Maggie Blacková, která se snaží vyvraždit všechny Smrtijedy, už to není boj, ale pomsta. Pomalu si však uvědomuje beznadějnost situace, ale přece jen svitne naděje. Rozhodně se vyhledat svou dávnou přítelkyni Polgaru a s její pomocí a šíleným nápadem zničit Voldemorta a oživit mrtvé přátele.
Doba: Několik let po Harryho 7. ročníku
Druh: Kapitolovka - Nedokončená
Žánr: Depresivní, temné…..tak to aspoň mělo být, teď je to spíš humor a dobrodružství
Postavy: Polgara, Maggie Blacková,
Upozornění: Povídku píši společně s Polgarou
Info: Co se stane, když se sejde parta autorek na chatu. Co když se osm naprosto šílenejch holek dostanou tam kam nejvíce chtějí. Přežijí vůbec Bradavice jejich návštěvu? Tomuhle já říkám zachráncovský komplex.Osm holek, které by zbořili dům. Jejich šílenost a praštěnost, proti Plešatci a jeho krutosti a zlu.Nečekejte žádné drama, které vás vezme za srdce, protože to prostě nejde.
Doba: Na to příjdete sami
Druh: Kapitolovka - Dokončená (maximálně 5 - 10 kapitol)
Žánr: Nevhodné pro slabé........bránice :-D
Postavy:Abigail - Susan, Enny - Fran, Ililik - Cori, Makina - Maggie, Mariana - Mariana, Páď o - Adrean, Polgara - Polgara, Tabby - Maha a další
Upozornění: Autorka varuje, čtení může způsobit záchvaty smíchu. Tato šílenost se zrodila jen a jen v mé hlavě, ale to neznamená, že beru zadpovědnost, za vaši újmu na zdraví. (Infark, zničená bránice, zlomeniny z důsledku pádu ze židle, otřesy mozku, odvoz na záchydku z důvodu děsného smíchu)
Info: Málo o životě jednoho chlapce a jeho štěstí i neštěstí o jeho zážitcích.......láskách. Je to úplně jiný styl než jste u mě zvyklý
Doba: devatenáct let po Harrym
Druh: Kapitolovka
Žánr: Romantika
Postavy: Teddy Lupin, Victorie Weaslelyová, atd.
Upozornění: žádné¨
Info: Ad a Lory jsou nejlepší kamarádky. V Bradavicích chodily do stejné koleje a nyní spolu bydlí. Ale není vše takové, jak má být. Tyto dvě dívky se zařekly, že s kouzly skončily. Voldemorta a jeho poskoků mají až nad hlavu a nechtějí se tím zatěžovat. Hůlky používají jen v nezbytných situacích ... A ty v mudlovském světě nenastávají. Co se však změní? Donutí je něco nebo někdo k návratu? Vždyť nikdo nikdy neví...
Doba: rok po ukončení studia Pobertů
Druh: kratší kapitolovka (10 - 15. kapitol)
Žánr: Dobrodružství, romantika
Postavy: Adelaine Brixová, Lorelai Morganová a další
Upozornění: povídku píši s Enny!!!

Teplo mámy vlčice

26. října 2011 v 22:53 | Maky |  Moje tvorba
Zdravíčko, zdravíčko.
jak jsem tu už dřív psala. Přidala jsem se k tvorbě knížky pro předčasně narozená miminka a tady je můj příšpěvek do tohoto báječného projektu :-)

Bydlení v New Yorku

26. října 2011 v 22:48 | Maky |  O mně
Ahoj,
vím, že to bude znít asi divně, ale tak snad to nějak dopadne. Nedostudovala jsem vysokou školu a se svým vzděláním toho uplatnění v ČR prostě moc není. Pokusím se udělat přijmačky na další a když se nevydaří ... Prostě mě hodně láká New York, chtěla bych se tam jet podívat, chtěla bych tam nějaký čas pracovat, doučit se jazyk a možná tam pak zůstat nebo se vrátit sem. Najít si tam bydlení a prostě zkusit to. Je mi dvacet a říkám si, že teď je na to ta správná chvíle. Jenže se zvednout a jen tak odjet je prostě šílenost. Já jsem dost praštěná na to, abych odjela, ale není to ideální :-D Nechci jet sama, hledám někoho kdo by do tohohle bláznovství šel semnou nebo kdo už v New Yorku žije a popmohl by mi. Myslím, že existují další šílenci jako já. Samotné se mi, ale nechce. Být sám, v úplně cizím městě, když moje znalost angličtiny začíná s končí u Fuck...
Prostě hledám někoho kdo by do toho šel semnou. Je mi celkem jedno kdo (komě úchyláků :-D) potkáme se, seznámíme, proberem možnosti. To by se řešilo asi až až ... Teď někoho najít. Chcete to co já? Nebo znáte někoho ve městě kdo by mi ze začátku pomohl? Pište do komentářů a dejte vědět :-)

Pohádky pro kulíšky

18. října 2011 v 4:00 | Maky |  Zaujalo mě
Ahoj,
jednou mi moje stará dobrá kamarádka Polgara poslala část jejího dílka, které mělo být pro malé děti. Zaujalo mě to a začali jsme si povídat. Najednou jsem byla vtažena do projektu, který funguje jen díky Edith Holé.
Je to nádherný počin a já jsem velmi šťastná, že jsem se mohla přidat.
Jedná se o knížku plnou pohádek, básniček a obrázků pro maminky a děti na JIPce. Pro miminka, která se narodila předčasně. Tyto knížečky budou poté rozmístěny po nemocnicích, aby pomohly maminkám a dětem v tomto těžkém období. Jsou to dílka plná naděje, lásky, porozumnění a s léčivým účinkem.
Pohádky jsou psány od srdce a mají pomoci.
Je to projekt os Nedoklubko. Část pohádek bude k dispozici na internetu a snad se zadaří a vyjsou i knižně. Výtežek bude věnován k dalším činostem a projektům Nedoklubka.
Pokud vás to zaujalo, budu sem průběžně podávat informace, jak už je projekt daleko.
Jo a i já tam budu mít pohádku, už jsem vám to říkala? :-D


Začínáme

18. října 2011 v 3:43 | Maky |  O mně
Zdravíčko dámy a pánové,
opět jsem se rozhodla založit blog. V nejbližší době se tu objeví i nějaký nový layout, zatím jsem jen použila místní od blog.cz. Jsou tři hodiny, takže se rozčilovat s nějakým novým layoutem není dobrý nápad. Němělo by to ten efekt. Někteří mě znají někteří ne. Pomaličku sem přesunu svoji tvorbu, co jsme kdy tak napsala a podobně. Občas se tu objeví i nějaké šílenosti, co mě tak na tom světě zaujali a jiné blbosti. Doufám, že se mi to podaří rozjet a postupně sem budu přidávat další a další věci. Takže na brzskou schledanou. :-)